Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Otthon, de hol? Hova érdemeseb...

Otthon, de hol? Hova érdemesebb költözni szerintetek?

Figyelt kérdés

Nyáron költözünk össze a párommal, kb. 3 hét múlva kell eldöntsük véglegesen, hova megyünk. Az egyik lehetőség 80 Euróért egy családi ház különbejáratú szoba, fürdő, konyha (közös a tulajjal). Persze még jön a rezsi.

A másik lehetőség 140 Euróért egy egyszobás lakás, plusz, rezsi.

Így egyértelműnek tűnik, hogy persze, hogy a kertes ház, csakhogy télen a gázszámla akkora, hogy abból kijönne az egyszobás lakás bérleti díja.

A kertes ház tulaját ismerjük, a párom 2 éve itt lakik, aranyosak, semmibe nem kötnek bele, egy ötvenes házaspár, nagyon jóindulatúak. DE itt nincs külön konyhám, és félek a téli magas gázszámlától. Kicsit attól is félek, hogy a közös konyha mégsem lesz olyan jó, a páromnak bevált, de ő ritkán főzött magának, ha mindennap kell főzni akkor kicsit kellemetlen, meg legtöbbször visszük hátra a kaját, hogy ne zavarjuk a háziakat, este 9 után nem megyünk előre.

Az egyszobásban mégis csak magunk lennénk, persze akkor nincs udvar.

Szerintetek?



2012. máj. 3. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerintem már eldöntötted.Olvasd el mit írtál,és magad is látni fogod.A családi házról írtál bőven kifogásokat,az egyszobás lakásról nem..Nem is kérdés,hogy melyik lenne jobb hosszabb távon.

szóval mi a kérdés?

2012. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

én a különt választanám


Családi házban nőttünk fel,mégis megszoktuk pár hét alatt a garzont.

Nekem fontos hogy ne kelljen közösködni idegennel.

Igy hogy csinálsz gyertyafényes vacsit egy szál semmiben?

2012. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az egyszobásról azért nem írtam, mert még nem laktam ott, itt viszont igen, itt jobban ismerem. Az egyszobás ellen is szólnak dolgok és mellette is, plusz akkor megint egy nagy hurcolkodás...
2012. máj. 3. 11:26
 4/17 A kérdező kommentje:
a családi házban a CSAK a konyha közös, a saját szobánk, előszobánk, fürdőnk külön bejáratos...az egyszobás meg drágább...
2012. máj. 3. 11:27
 5/17 A kérdező kommentje:

a párom még egyetemista pár évig, talán addig beleférne? aztán utána menni garzonba?

Nem tudunk dönteni...

2012. máj. 3. 11:28
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Most maradnék a kertesben, még a közös-konyha árán is. Egyrészt az idő fogja megmutatni, hogyan tudtok kijönni a háziakkal. Másrészt, ha mégsem lesz tökéletes, akkor is már lesz időtök olyan "különt" keresni, ami a mostani lehetőségnél olcsóbb, és még esetleg jobb is.
2012. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
75%

Kb mennyire jön ki télen a gázszámla? Biztos tudnak vmilyen csekket mutatni.


Ha anyagilag megtehetnénk, akkor én családi házba mennénk lakni, még akkor is ha csak albérlet.

2012. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy az egy szobás lakást választanám. Én nem közösködnék senkivel sem, még a konyha erejéig sem. Volt benne részem, nem a legjobb dolog.
2012. máj. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Itt lakik a párom már 2 éve, ismerjük a háziakat, rendesek, nincs baj velük, a számlákat is korrektül rendezik nagyon. A gáz télen olyan is van, hogy 60-70 eurónyi, tehát majdnem még egy lakbér ára.
2012. máj. 3. 11:41
 10/17 anonim ***** válasza:
Én anyósékkal voltam közös-konyhán 2 évig, és igazán mondom, hogy nem volt közöttünk semmi összezördülés. Persze ehhez az kell, hogy mindkét fél részéről, közösen felállított szabályok, amelyeket mindenki egyformán betart. Ha valamelyik fél részéről valami miatt borulna a rend, akkor azt is meg lehet beszélni. Csak hozzá-állás kérdése.
2012. máj. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!