Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Korallvirág visszavágása?

Korallvirág visszavágása?

Figyelt kérdés

Négy ága volt, lassan kúszónövénynek képzelte magát, így hármat levágtam. A "csonkokon" már kezdenek jönni az új hajtások. A negyediket mikor lehet visszavágni? Azt nem mertem lenyesni, hátha nem tud levelek nélkül fotoszintetizálni.


Illetve másik kérdés, hogy a levágott ágakat vízbe tettem, el is kezdtek gyökeret ereszteni. Ha mindhármat elültetem egy cserépbe, életképesek maradnak?

Bokorszerűre szeretném növeszteni őket.


2012. máj. 5. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a levágott ágakat csak simán nedves földbe dugtam életbe maradtak és nőnek mint kb a dudva :)))))))
2012. máj. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egész pontosan egy cserépbe ültetném mind a hármat, illetve négyet, ha majd a negyediket is levágom.


Mennyi levél kell az életbenmaradásához? Addig nem vágnám le a megmaradt, negyedik ágat.

2012. máj. 5. 10:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is cserépbe ültettem..igaz már annyi van,hogy most kiültettem az egyiket.A másik kérdésedre nem tudom a választ mert én nem kopasztottam le egyiket sem.
2012. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jah értem.....szóval 1 cserépbe a 3 ágat :))) ha van jó nagy laposabb csereped okés,ha nincs akkor külön cserépbe ültesd inkább
2012. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az enyém már nem is korallvirág,hanem kúszónövény, van amelyik szára majdnem 50 cm... Szerintetek ha visszavágom tudom virágoztatni?
2012. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen primitív növény...ennél könnyebben nem sok növényt lehet gyökereztetni :) Elképzelhető,hogy most a tél folyamán virágozni is fog ha olyan ágat gyökereztetsz.
2012. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Köszi, annak nagyon örülnék. Újra a régi lenne :)
2012. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!