Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletbe adunk ki egy kis...

Albérletbe adunk ki egy kis lakást. Hogy a legjobb a rezsi fizetést intézni az albérlővel?

Figyelt kérdés
A bérleti díjat mindig hó 8. napjáig kérjük tőle, elmegyünk érte. Kérjem a számlákat a nevünkre, vagy egy körülbelüli összeget adjon akkor, amikor a bérleti díért megyünk és abból fizzessük mi a rezsit vagy hogy a legjobb?
2009. jún. 24. 17:52
 1/7 anonim válasza:
100%
Mi úgy csináljuk, hogy a számlák a mi címünkre jönnek, befizetjük őket, aztán minden hó 10-én megyünk a bérleti díjért + bemutatjuk a rezsi számlákat és azokat is akkor fizeti ki nekünk a bérlő.
2009. jún. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én albérlő voltam. Sokféle verziót vezettek be a tulajok. A legszimpatikusabb az volt, hogy 10-ig kifizettük a bérleti díjat, a számlák jöttek ugyanúgy a lakás címére, és mi sorjában befizettük őket. Aztán következő hónapban, ahogy mentünk fizetni, akkor leadtuk az előző havi számlákat a bérleti díjjal együtt. Persze erről volt bérleti szerződésünk. De volt olyan tulajunk, aki havonta többször is megjelent a lakásban, persze szó nélkül, hogy elvigye a számlákat, hogy majd ő befizeti, és következő hónap elején hozta cetlire felírva, hogy mi mennyi volt. Na az nagyon gáz volt, nagyon idegesítő volt, hogy bármikor szembe találkozhattunk vele.
2009. jún. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én eddig két fajtával találkoztam. Az egyik hogy az albérlő maga fizeti a számlákat és köv hónapban az albi pénzzel együtt odaadja a csekkeket. A másik, hogy a tulajnak meg minden, és a rezsifizetés leolvasás alapján meg. Tehát minden hó 31-én sms-ben küld a víz, gáz és villanyóraállás és ez alapján számolják ki a rezsit. Természetesen ilyenkor tanácsos magaddal vinni a számlákat az első alkalomkor, hogy lássa az albérlő, hogy ténylegesen minek mennyi az ára.
2009. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

èn akkor most írok egy sokkal tisztább megoldást.

Befáradtok minden közmühöz és a lakót bejelentitek lakóként, miközben viszitek az óra állást. Ha csak egy kis hátralékotok is van akkor azt kipostázzák nektek, és onnantól minden az ö sara, míg ki nem jelentitek. Ez azért jobb, mert nem kell számolgatni, nem kell félni hogy ott hagy tartozást, és a lakó sem érzi becsapva magágt, mert minden az ö nevén van annyit fizet amennyit fogyaszt. nekünk így van.

2009. jún. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló írta a legokosabb dolgot. Én évtizedekig laktam albérletbe és nálunk az utolsó albérlet volt így megoldva hogy a közüzemi órák át lettek írva az én nevemre ( bérlő ) teljesen tiszta sor volt, tudtam ügyet intézni, fizetnivalókat ütemezni, óraállásokat diktálni, a főbérlőnek meg nem volt emiatt gondja. Termászetesen bérleti szerződésünk volt, és mikor felmondtuk akkor újra együtt mentünk el a szolgáltatókhoz visszaíratni az órákat így nem voltak tartozások, tiszta, tisztességes végelszámolással barátságban váltunk el.
2009. jún. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az albérletnél úgy volt, hogy az albérlet postaládájába jöttek a számlák, de a pénz a tulaj számlájáról ment átutalással, így viszont mindig tudtam, hogy mennyit kell majd fizetnem, és a bérleti díj fizetésekor vittem magammal a számlákat is, és kifizettem a tulajnak a rajtuk lévő összegeket.
2009. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Smartguy86 válasza:

Ez a bejelentem a bérlőt dolog egészen addig szép és jó, amíg az illető ott lakik és hajlandó fizetni is. De a szolgáltatók magasról tesznek rá, hogy kinek a nevén van a mérőóra. Miért? Mert a mérőóra nem különíthető el a fogyasztási helytől!!! Erre azért tessék odafigyelni!


Tehát mi van, ha az illető nem fizet? Megpróbálják behajtani azon, aki nevén van a mérő. Nade mi van akkor, ha az illetőn nem lehet behajtani semmit? Na olyankor mindig a tulajdonost fogják elővenni. Egy szolgáltató nem fogja azt mondani, hogy jaj, szegénykém, a bérlőd nem fizetett... nem baj, elengedjük! Fenéket! Akkor fizet a tulaj. Kész.


És ha valaki azzal jönne, hogy a nem fizetőtől kikötik... Persze kikötik, ha ki lehet. De mi van a távfűtéssel pl? Azt nem lehet kikötni! És megy az alapdíj, megy a fűtésdíj a korábbi fogyasztás alapján átlagolva. És akkor mi van? A nem fizető bérlőt akár hónapokig se lehet kitenni, az adósság meg gyűlik.


Mi a megoldás? 1 hónapra adni a szerződést, ha nem fizet, akkor automatikus felmondás, lehet menni rendőrért. A számlák meg menjenek a tulajhoz, az a biztos! Bemutatod, ennyi az annyi, fizessen. Nem fizet? Irásbeli felszólítás, majd 8 napra rá felmondás. Esetleg közjegyzői szerződést kell kötni és akkor már jogerős határozatra se kell várni, hívhatod a rendőrt és ki lehet pakolni az illetőt. Költséges, de megéri, senkinek nem kívánható, hogy egyszer belefusson egy olyan bérlőbe, aki visszaél a jogaival.


A magyar jogrendszer ebben a kérdésben meg úgy szar, ahogy van. Jó, folyamatban van az átalakítás, de nevetséges, hogy a nemfizető, link bérlőnek több a joga az én lakásomban, mint nekem. Ezen tessék elgondolkodni, mielőtt bárkinek kiadjuk a lakást!

2012. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!