Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem ad a csaphoz meleg...

Miért nem ad a csaphoz meleg vizet a bojler ha kicsi a radiátorban a nyomás?

Figyelt kérdés

2012. máj. 10. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Cirkó, nem bojler...


Mert egy hőcserélőn keresztül a fűtés vizével fűti fel a melegvizet, és miután ezek túlnyomásos rendszerek, elvárás az általában legalább 0,8 bar nyomás.

2012. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak a fűtés vizén keresztül tud csapvizet melegíteni? Micsoda idétlen megoldás. :/
2012. máj. 10. 20:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha láttál már radiátorban lévő vizet, akkor megérted, hogy miért nem keveredhet a 2.
2012. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Persze, nyilván nem keveredhet, nem is erről volt szó, de h a radiátor vizével melegíti a csapvizet(tudom h nem közvetlenül...), ebből egy kellemetlen "árukapcsolás" lesz. Olyan mintha áramszünetben nem lenne víz se. Most kevés a radiátorban a nyomás, de ez nem is lenne baj mert most nem kell fűtés, de emaiatt a vacak miatt meleg csapvíz se nagyon van.

"Márpedig csak akkor adok meleg csapvizet, ha a radiátort is tudom melegíteni" :D

2012. máj. 11. 14:44
 5/9 anonim ***** válasza:

"Olyan mintha áramszünetben nem lenne víz se"


Hát meleg vized nem is lesz, mert a szivattyúnak is mennie kell, meg a váltószelepnek is...


Hidd el, szívtam ezzel én is, lakásfelújításkor hetekre meg kellett bontanom a fűtést, de meleg víz meg kellett...


A kazán alatt egy flexi csővel rövidre zártam a ki és bemenetet és úgy töltöttem föl a "rendszert". Ronda volt, de működött.

2012. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát én inkább nem barkácsolok, megvárom míg lehet hívni a gázszerelőt és az feltölti. (ugye az foglalkozik ilyesmivel?)
2012. máj. 11. 15:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez gázszerelő, te is fel tudod tölteni.


Milyen típus?

2012. máj. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vaillant, pontopsabb típusát nem tudom. Mellette megy fel a plafonig cső, ott végződik, gondolom abba kéne önteni a vizet csak nem igazán nyílik, meg nem is akartam erőltetni, nehogy még rosszabb legyen a helyzet és 10. próbálkozásra se adjon melegvizet. Bár lehet most megpróbálom, mit kell tudni a feltöltésről, van vmi spéci módszer v csak beletöltöm a vizet?
2012. máj. 11. 16:39
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben megtaláltam a vízfeltöltő csapot, fel is ment a nyomás, kicsit könnyebben megy de most is többször mutatja az áthúzott lángot a piros lámpával. A kéményseprő is egy hete járt itt, azzal nincs gond.
2012. máj. 11. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!