Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A "lenti" kazán alkalmas egy...

A "lenti" kazán alkalmas egy lakás melegvíz fogyasztását fedezni 1-2 fő esetén, vagy csak mosogatáshoz elegendő?

Figyelt kérdés
[link]
2012. máj. 11. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kevéssel kerül többe, teljesítménye viszont a duplája.

[link]

Természetesen azt is kellene tudni, van-e kémény és milyen, ahová be kell kötni.

2012. máj. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ilyet semmiképp sem szeretnék, most is Vaillantom van és azt akarom lecserélni, mert vannak olyan, számomra felesleges funkciói, amelyek viszont növelik a fogyasztását (pl.:elektromos hűtőventilátor, elektromos légszivattyú, meleg víz előmelegítés, melegen tartás stb) . Ezektől a funkcióktól akarok megszabadulni és egy olyan készüléket szeretnék, ami nem csinál semmit a villanyszámlám és a gázszámlám kontójára, csak kizárólag meleg vizet ad. Sőt, ha lehet, olyat szeretnék, ami egyáltalán nem használ áramot, ugyanis ezt egy teljesen felesleges plusz kiadásnak tartom. Pont az lenne a kérdés, hogy melyik az a legkisebb teljesítményű készülék, ami még alkalmas meleg víz készítésére egy lakásban, ahhoz, hogy el lehessen mosogatni és le lehessen zuhanyozni.
2012. máj. 11. 11:43
 3/13 anonim ***** válasza:

A csere el nem költött költségéből meddig tudod fizetni az egyébként minimálisan nagyobb fogyasztást???



...e miatt nem éri meg lecserélni.

2012. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nézd, ha ennyire érdekel, ez nekem jelenleg havi 4-5000 Ft plusz kiadást jelent feleslegesen a plusz áram és gázfogyasztás miatt. Lehet, hogy van egy egyszeri költsége a cserének, de hosszútávon egyrészt megtérül, másrészt nem szeretem a felesleges hülyeségeket. De nem az volt a kérdésem, hogy kinek mi a magánvéleménye erről, engem csak a gázkészülékek szempontjából érdekelt ez a dolog. (Amikor pedig megvettem a jelenlegi kazánomat, fogalmam sem volt róla, hogy ez ennyit fog fogyasztani, mivel nem értettem hozzá, az eladó pedig azzal "kecsegtetett", hogy ennek 30%-kal kisebb a fogyasztása mint a hagyományos készülékeknek. Mint kiderült ennek épp az ellenkezője igaz, kb. 30 %-kal éppenséggel többet fogyaszt mint egy hagyományos készülék a többletfunkciók miatt, amelyekre nekem egyébként semmi szükségem nincs.)
2012. máj. 11. 13:09
 5/13 anonim ***** válasza:

4-5000 plussz???????????????


Az nagyon sok. Ott akkor valami más bibi van.


Milyen kazán ez? Nem tudod kikapcsolni a kényelmi funkciókat (enyémen ki lehet)?

2012. máj. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Neked nem volt már egy hasonló felháborodós kérdésed egy kondenzációs kazánról?
2012. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

14:55 Vaillant. A melegentartó funkció miatt van kb. havi 15-20 m3 plusz gázfogyasztása (ami a jelenlegi gázáron 1800-2000 Ft, illetve a légszivattyú és a hűtőventilátor meg még nem tudom mik miatt kb. napi 0,5-1 KW, ami napi 25-50 Ft-ot jelent pluszban, ez pedig ugye havi 1500 Ft körül van a villanyszámlámban. Ez lehet több és kevesebb is, nyilván a gázfogyasztás függvénye a villany.


Utolsó, én egyáltalán nem vagyok felháborodva, nem tudom, hogy olvastad-e a kérdésemet, amit kiírtam. Aki ezt felháborodott kérdésnek tartja, azt sajnálom :) A továbbiakban pedig csak a ti kérdéseitekre és kommentjeitekre válaszoltam, ha nem gond.

2012. máj. 11. 19:13
 8/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

bocs, nem kötözködni akarok de lehet én nem értek valamit jól. Amit belinkeltem az nem fogyaszt áramot, piezo gyújtása van és ami a legfontosabb: átfolyó rendszerű. Ha Neked melegen tartás funkciód van a mostanin, akkor az igencsak hőtárolós. Azért fogyaszt többet. Azt meg egy időkapcsoló órával meg lehetne oldani, hogy csak amikor szükséges, akkor melegítsen.

Nekem a linkelthez hasonló Vaillantom van 20 éve. Egy gyújtás-hőérzékelőt kellett cserélni 4 éve, az idén meg egy égéstér pucolás volt.Igaza volt a szerelőnek, amikor ezt ajánlotta: egy barátom a V3-as betétjét 20 alatt 3x cserélte.

2012. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Első:


Köszönöm a válaszod. Biztosan nagyon jó, amit ajánlasz, megnéztem én is. Viszont engem tényleg érdekelne ettől függetlenül, hogy a fenti linken látható vízmelegítő alkalmas, elegendő egy lakás melegvíz ellátásához?

2012. máj. 12. 08:57
 10/13 anonim ***** válasza:
HMV vízadó képesség 5 liter/perc. Gondold végig! 5 liter meleg víz egy perc alatt...ez nagyon sovány teljesítmény. Kézmosásra, mosogatásra elég. Amit ajánlottam 10 liter - a duplája.
2012. máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!