Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti nappal ha otthon vagytok...

Ti nappal ha otthon vagytok be szoktátok zárni az utcaajtót, nagykaput? Rossz a környék vagy csak biztonságérzetből?

Figyelt kérdés
persze csak akkor ha kertesházban laksz......
2012. máj. 12. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez az alap, nem akarom, hogy bárki is le tudjon jönni a tudtom nélkül - és ez a rokonokra is vonatkozik. Ha valaki akar valamit, akkor csönget.
2012. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Kaput csak éjszakára zárom be a kutya miatt senki nem mer bejönni, vagyis nagyon kevesen maximum ismerősök. A bejárati ajtót csak akkor zárom ha nem vagyok a közelébe vagy fent vagyok az emeleten vagy a hátsó udvarban. Kapun van szabad bejárása mindenkinek ha a kertben vagyok úgy is tudom ha meg nem akkor összes bejárati ajtót kulcsra zárom és ha akar valamit az illető vagy csönget vagy felhív telefonon. AS kaput akkor zárom ha elmegyek itthonról. Jó környéken lakom szerencsére a szomszédom nagyon normális mindig ránéz a házamra ha hosszabb ideig nem vagyok itthon.
2012. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Ma már a "jó környék" is rossz környék. Pár hete néhány házzal odébb cibált meg két kanalast a tulaj kutyája, mert hívatlanul szándékoztak szétnézni a portán némi mozdítható ingóságot "keresve".

Azzal, hogy zársz mindent még akkor is, ha otthon vagy, semmi bajt nem okozol. Ha nyitva hagyod, akkor az első arra járó besurranó kipakolja a házat/garázst (főleg akkor, ha nincs nagy testű, "rasszizmustól elvakult" kutyád, pl. német juhász.)

2012. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Kb 25-30 éve még napközben nem volt rázárva, csak éjszaka. Akkor még éltek a nagyszüleim, akik mindig itthon voltak és nagy volt a jövés-menés, úgy értem a család tagok és ismerősök jöttek-mentek, nem rohangásztak mindig bezárni és csöngetésre kinyitni...

Mikor ők meghaltak, azóta mindig bezárjuk.

Egyrészt azért, hogy ha valaki kinyitja és úgy hagyja, nehogy ellógjon a kutyánk. Másrészt most már nincs akkora forgalom nálunk és mindenkinek van kulcsa, továbbá a betörések száma egyre nagyobb a faluban. Bár a betörőknek egy zárt kapu nem probléma, átmásznak, de akkor is egyel több macera nekik.

Persze attól mert a kapu zárva, teljes biztonságot nem érzünk...ebben a világban...

2012. máj. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Én lebontottam a kerítésemet és a kapukat is értelemszerűen az utca felől.Ezt 2 házamnál is megtettem.Kutyám volt, de inkább barátságos,azért idegenek nem gondolták úgy mégse,hogy csak úgy be kellene jönni.
2012. máj. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

én zárom a lakásajtót is, pedig ide csak úgy tudnak bejönni, hogy először át kell jönni egy mágneszáras ajtón (a folyosón).

otthon is zártuk mindig, az sorház, és jobb is, ha zárja az ember, mert szomszédéknak volt, hogy az előszobafogason lévő táskáját nyúlták le, ők meg bent tévéztek a nappaliban. kapu ugyan ott nem volt, de előtte fel kell jönni egy lépcsősoron, szóval nem közvetlenül az utcáról nyílik.

2012. máj. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
A panelban hiába van számzáras bejárati ajtó, a lakásajtót is zárjuk, mert már így sem vagyunk sokszor még napközben sem biztonságban. Hogyan tudnak bejönni azok, akiknek nem kellene, ez rejtély.
2012. máj. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

25-30 éve még éjszakára is nyitva maradhatott az ajtó.

Kb. 8-10 éve már nappal is zárni kell, akkor is, ha bent vagy a lakásban. (lassan 50 éve élek ugyanabban a községben)

Annó nagyon jó környék volt az egész falunk.

10-12 éve a polgármester betelepített két nagy létszámú családot (kellett a gyerek létszám az iskolához) Aztán jött a rokonságuk is.

Most már nem vagy biztonságban még kutya mellett sem.

Persze az iskola azóta megszűnt.

2012. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%

a nagyszüleim kisvárosban éltek, viszonylag biztonságos volt, de nem volt olyan alkalom se nappal, se éjszaka, hogy ne zárkódtak volna be.

már 20 évvel ezelőtt is zárva volt a kapu, a ház ajtaja még akkor is, ha otthon voltunk. jobb félni mint megijedni. a papám mindig azt mondta. :D

2012. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Napkiraly ***** válasza:
5%
bezárom, persze. A csengőt meg kikapcsolom mert a férgesek jönnek árulni a dunyhát meg jönnek téríteni a marshívők. Szép új csengőkapcsolóm van, nem sejtik hogy üzemen kívül van. Ez egyébként jó gázórarongálós ellenőrök, szemétdíjbeszedők és kölcsönkéregetős szomszédok ellen is. Aki hozzám jön az bejelentkezik és tudja a számomat. Aki meg mégis bejön, azt élőben nézem végig a kamerán, ahogy széttépi a kutyám. Így még szerencsésebb, mintha túljutna a kutyán...
2012. máj. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!