Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kaposváriak! Mi a véleményetek...

Kaposváriak! Mi a véleményetek a városról?

Figyelt kérdés
2009. jún. 26. 11:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
66%
Én még csak 3 éve élek ott félig meddig (iskola miatt). Jó kis nyugdíjas város:( de klassz hogy mostmár vannak olyan programok mint pl a festők városa, vagy az egyetemi bulik. Egyébként szép és tiszta, csak kicsit sok a ..kisebbség.
2009. jún. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Szerencsére nem élek ott, de volt szerencsém jó párszor ott tartózkondi. Hát szerintem siralmas egy hely. Szépnek még a legnagyobb jóindulattal sem tudnám mondani. És hát tele van cigányokkal. Úgyhogy az én véleményem lesúlytó és még ingyen lakásba sem költöznék oda.
2009. jún. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Kedves utolsó!

Ha nem élsz ott, akkor milyen jogon ítélkezel???

Szerintem gyönyörű a város, sok parkkal, és ott a Deseda, egy szép nagy tó, ahol lehet sétálni, piknikezni és a többi.

2éve élek ott, mint kollégista és gondolkodom rajta, hogy ott kezdjem majd meg az életem. Egyébként Pécsen születtem és élek.

2009. júl. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Szeretek itt lakni, nagyon szépen rendbetették a várost. Csak egy kicsit parasztvakítás ez az egész, mert lehetőséget nem teremtettek semmit. Remélem, hamarosan az is lesz, mert hiába szép, ha éhenhal az ember. Kisebbség egyáltalán nincsen sok, aki azt mondja, hogy sok van, az nem járt még más városban.
2009. júl. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
48%
Mutass olyan helyet, ahol nincs kisebbség MO-n... A párom a győnyőrű Debrecenből költözik ide, mert annyi látnivaló van,nem túl nagy és nem is túl kicsi város, én büszke vagyok, hogy itt élek!
2009. aug. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Nem vagyok vérkaposvári, csak kollégista. Sok a szökőkút, átlagon felülien sok a kisebbség. Nyáron szép volt, amikor kint voltak a leanderek. Most egy rakás pocsolya az egész, mindenhol fúrnak, építkeznek, zaj van, utcák vannak lezárva, nyelné el a föld!
2009. nov. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
88%

Számos helyen éltem már, de Kaposvárral valahogy nem tudok megbarátkozni. Ha nem lenne itt a munkahelyem, azonnal elhúznék innen. Amit előttem írtatok sokan, hogy a közterek rendben vannak az kb stimmel, tényleg szép a Fő utca, Deseda is nagyon barátságos. Viszont semmire nem mész vele, ha a város "nem él". Lehet, hogy én nem járok elég nyitott szemmel, de rettentően kevés itt a program. A párommal még ősz elején egy hétköznapon kimentünk meginni egy pohár italt, még világos volt, nem volt később 8 óránál. Össze-vissza 2 hely volt nyitva, és sehol senki, teljesen kihalt utcák, egy-két csöves koldult csak. Lesújtó volt.

És a "kisebbség"... Ennyi ocsmánymód kiábrándító "embert", egy helyen én még nem láttam. Komolyan, ezzel nem bírok napi rendre térni. Főleg a pályaudvar környékén, és a Fő utcán is. És hiába szép a tér, ha fényes nappal ezek ott dorbézolnak, alkoholt fogyasztanak olyan helyen, ahol alapvetően tilos, ordibálnak, és kunyerálnak a járókelőktől. Néha pont e miatt nincs kedvem kimenni az utcára.

De hogy ne csak a negatívumokról szóljak: a színház nem véletlenül országos hírű. Igen jó darabokat játszanak. És alapvetően elmondható, hogy az emberek barátságosak, és sok a kisgyermekes fiatal szülőpár is. Szóval fiatalként, ha meg akarsz valahol állapodni, akkor ajánlom, ha pörgésre vágysz, bulikra és sok-sok programra, akkor kerüld el messzire, mert könnyen besavanyodhatsz ebbe a városba. Ez persze csak az én véleményem...

2010. jan. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
74%
nem szeretek itt lakni,szerintem is kerüld el messziről,a "kisebbség" viselkedése egyszerűen lesujtó,írd csak be youtube-ba,hogy "kaposvári roma fiatalok" és meglesz utána a véleményed az egészről...
2010. jún. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
6%

Kedves olvasó!


Vérbeli kaposvári vagyok, ezért szeretném összefoglalni az előző kérdéseket, és ezúton magyarázatot adni azokra.


1. Még az elején szeretném leszögezni, hogy Kaposvár Magyarország legdinamikusabban fejlődő városa. És, hogy szép-e? Hát, nem véletlenül kapta a „Virágok városa” kitűntetést.

Valóban vannak helyek, amik még felújítás előtt állnak, de nem hiszem, hogy ezek alapján kéne levonnunk következtetéseket. Minden városnak vannak szögletei, amik nem éppen túrista látványosságok.


2. Lássuk a kisebbségi kérdést. Túlzásnak tartom, ha valaki azt mondja, hogy Kaposvár tele van romákkal. Ez nem igaz! Tény, hogy vannak romák a városban, de hol nincsenek? Cigányokkal mindenütt lehet találkozni.


3. Az is téves megállapítás, hogy Kaposvár nyugdíjas város. NEM! Hadd soroljak pár programot a teljesség igénye nélkül:

-Díjlovagló Világkupa

-Nemzetközi Jam-Session Találkozó

-Nemzetközi Lovasíjász Verseny

-Szentjakabi Nyári Esték

-Farsangi Dorottya Napok

-Tavaszi Fesztivál

-Festők városa Hangulatfesztivál

És ez csak egy-két példa a számtalan programlehetőség közül. És hogy van-e pörgés a városban? Páratlan módon! A fiatalok is megtalálják a helyüket (a bolond ballagásról nem is beszélve...). Utána szabad nézni a Google-ban a Kaposvári Ifjúsági Napoknak!


4. És bizony lehetőségeket is teremtettek. Nem is keveset. Aki különféle statisztikákra vágyik, annak javasolnám ezt a linket: [link]


5. A természeti látványosságokról már nem is beszélnék annyit. Csak javasolni tudom a Desedát, a Desedai- parkerdőt, a Tókaji-parkerdőt, a Gyertyános-parkerdőt, a Zselicséget, és Somogyország minden apró kis kincsét, ami errefelé található.


És akinek mindez nem elég, fusson be egy Tourinform irodába, vagy csapjon fel egy Kaposvárról szóló könyvet, mert érdekességeket fog benne találni. Remélem ezek után, már mindenkinek sikerült felnyitnom a szemét, és nem fog minden féle megjegyzéseket tenni, ha még nem látta a “Virágok városát”.

Köszönöm mindenkinek, aki rászánt pár percet a szöveg elolvasására!


Egy kaposvári...

www.kaposvar.hu

2010. júl. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A kollégista vagyok. Amikor írtam, tényleg egy rakás sár és pocsolya volt az egész, nem értem, miért kellett lepontozni.

Ellenben a színház nagyon szép belülről, és kívülről is az lenne, ha rendbe tennék. Kedvenc utcám a Talián Gyula, mert jó hosszú, és lehet sétálni. Imádok sétálni. Az uszoda is jó, mert ha a nagy medencében edzenek a vízilabdázók vagy a gyógytesisek vannak benne, még ott a kis medence, ahol ugyanúgy lehet úszni, és reggelente van kedvezményes úszójegy.

Jó hely még a Strümer, ha valaki meg kíván egy különleges kávét, oda betérhet. Ha kiállításra vágysz, akkor irány a Vaszary Képtár! Én nagyon sokat jártam a képtárba. A könyvtár is jó, csak sokan nem bírnak csendben maradni. Házias ízek és alacsony árak kedvelőinek hétköznap a Nagyi konyhája nevezetű éttermet ajánlom!

Igen, más városban is van kisebbségi, tény. De nekem, amikor először itt jártam ez volt az egyik, ami feltűnt. A másik a sétáló utca, az nagyon szimpatikus volt már elsőre.

2010. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!