Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A vízórát miért csak a kaputól...

A vízórát miért csak a kaputól 0,5 m távolságban lehet elhelyezni aknában?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak kivételesen nálunk van így?
2012. máj. 14. 20:45
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Nálunk több mint egy méterre van.

De gondolom azért, hogy ne nagyon tudj az óra előtt rácsatlakozni. :-)

2012. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért, hogy minél rövidebb legyen a méretlen csőszakasz, amiért a vízmű felel.
2012. máj. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mert ha a vízóra előtt fagy el a cső akkor az a vízmű kára ha utána és forgott az óra az elfolyt vízzel akkor az a te károd...bár kaphatsz némi kedvezményt de nagyrészt ki kell fizetned
2012. máj. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, és ez mindig így volt, vagy ez is valami új hülyeség?

Szerettem volna áthelyezni hozzám a vízórámat, mert ikerházban lakom és a bolond vállalkozó a szomszédnak az udvarába rakta az én vízórámat is, így állandóan át kell járnom hozzájuk. Ráadásul úgy tartják az aknában a vízórámat, hogy állandóan víz alatt van az egész, vagy tiszta sár, mert úgy rakják rá a tetejét, hogy beleesik az eső, persze csak az én vízórámnál. Félig betemették földdel is. Ezért akarnám átrakatni, csak az a baj, hogy a kapu mellé lehet csak tenni ezek szerint. Igazából azt sem értem, hogy miért kötelező aknába rakni, ha egyszer én máshogyan akarnám megoldani. Ahhoz képest, hogy 800 Ft 1 köbméter víz (csatorna díjjal együtt) és még nekem kell lemásznom oda állandóan, hogy bediktáljam nekik az óraállást, ami az ő feladatuk lenne. Arról már nem beszélve, hogy 120.000 Ft-ot kérnek az áthelyezésért, de ebben még nincsenek benne a tervek és az akna költsége se a munkadíj, ezt csak úgy nekik le kell adni, ha át akarom rakni 3 méterrel odébb a saját vízórámat.

2012. máj. 15. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!