Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Téglaházak / bányászházak...

Téglaházak / bányászházak mennyire jól fűthetőek?

Figyelt kérdés

Régi, szigetelés nélküli, téglaépítésű házak (50-es, 60-as években épült bányászházak) mennyire fűthetőek ki télen konvektorral? Általában ezek milyen téglából épültek? Helyettesíti-e bármilyen szinten a tégla a külön szigetelést, mondjuk egy panelhoz képest?


Ezekre a házakra gondolok (a képek csak illusztrációk):

[link]

[link]



2012. máj. 24. 23:02
 1/7 anonim válasza:
Gázrobbanás esetén egészen meleg otthont tudnak nyújtani neked az effajta házak :)
2012. máj. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felénk is vannak ilyen házak. Nagyapám dolgozott bányában és neki pont egy ilyen házban volt lakása.

Régebben olajkályhákkal fűtöttek, aztán a 80-as években vitték be a gázt.

Ha jól emlékszem a fűtésre sosem panaszkodott. Igaz, az ő lakása középső volt, így talán melegebb is mint egy szélső. Én tartósan nem laktam ott, csak látogatóban voltam párszor még gyerekkoromban. Így azt, hogy milyen téglából volt, sajnos nem tudom megmondani.

Az biztos szerintem, hogy egy panelnál olcsóbba fűtése. Már csak azért is, mert tudod szabályozni. Ha nem vagy otthon, nem fűtesz.

2012. máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: Na pont erre is vonatkozik a kérdés, hogy nekem azért időben jobban elosztva kell meleg, ha otthon vagyok, nem hirtelen :)


2: Értem, köszönöm :) Hány szobás volt a lakás?


Egyébként, ha már itt tartunk, mennyire gyakori az ilyen házakban a gázrobbanás?

2012. máj. 26. 20:07
 4/7 anonim válasza:
Drága barátom, ez igazából nem házfüggő, hanem gázvezeték függő; mennyire van elöregedve gázcső anyaga, mennyi hiba van rajta és milyen szintű, mikor készült, stb... :)
2012. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 szobás, 54 m2.
2012. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És melyik városban volt?
2012. máj. 26. 21:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Pécs
2012. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!