Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elektromos átfolyós, vagy gáz...

Elektromos átfolyós, vagy gáz meleg víz?

Figyelt kérdés

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy melyik típus éri meg jobban?

Arra gondoltam, hogy veszek a konyhába egy elektromos átfolyós vízmelegítőt 3-4,4kw-ot fogyaszt, de csak mikor átfolyás van. Valamint vennék egy ugyan ilyet a fürdőszobába, és egy másikat a zuhanyzóba. Előnyösnek találom, mert így nem tárolja a vizet, nem fogy el a meleg víz, nem kell folyatni. A gáz ára szerintem az egekbe törhet a közeljövőben, mégis csak fosszilis eredetű. Bekötésére van villanyszerelő ismerős. És ha elromlik az egyik, viszonylag olcsón cserélhető, és addig se, maradunk meleg víz nélkül.

Nos, a fentiek az én véleményem, esetleg valaki megcáfolná? Miért lenne jobb más? És ha van ettől jobb megoldás mi az?



2012. máj. 25. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:

3 x 4,4 kW? Atomerőművet építenek melléd? :) Ez három egyidejű üzeme mellett 12 kW feletti teljesítmény. Az ha jól számolom 230 V-on 52 A. Ha jelenleg nem áll rendelkezésre (nem tudom, most hány ampered van), akkor az sem olcsó, cirka 150-200e Ft csak a többletáram igénylése.


Hát te tudod, de véleményem szerint sokkal komfortosabb a tárolós vízmelegítő.

2012. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez hogy jött ki neked?

Én úgy számoltam, hogy ketten vagyunk, napi 20perc zuhanyzás * 2, 20 perc mosogatás, 20 perc kézmosás, mind a három esetben külön melegítő működik, nem valószínű, hogy egyszerre, de akkor is az egyhez mérten 1óra 20perc /nap * 4.4kw. 1kw áram ha 50 forint akkor az napi 264 forint, az 31 nappal számolva 8184ft, bár ez eléggé durva számítás, mert nem 50ft egy kw, én lezuhanyzok 10perc alatt, és szerintem a kezemet se mosom egy nap 20 percig, bár még nem számoltam. Valamint nem is biztos, hogy fogyaszt 4,4 kw-ot, csak akkor, ha maximum-ra van állítva a hőmérséklet.

2012. máj. 26. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!