Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Védőföldelést hogy lehet...

Védőföldelést hogy lehet kialakítani egy családi házban?

Figyelt kérdés

Egy régi hálózatot szeretnék újrahúzni, amiben nincs védőföldelés kialakítva.

Arra gondoltam, hogy leütök a villanyóraszekrény elé a földbe kb 3-4 méteres vasrudat és abba vezetem ki Z/S vezetéket. Talaj víz magasan van, így kicsi lesz az vasrúd és a föld közötti ellenállás.

Vasrúd és a Z/S vezeték egybecsatlakoztatását úgy tervezem, hogy a vasrudat átfúrom, Z/S vezeték végére O saru és csavarral rögzítem. De nem kezd el oxidálódni, ezáltal romlani az átvitel?



2012. máj. 28. 23:23
 1/5 balkalolka ***** válasza:
67%
Egy: villanyóraszekrény elé bármit leütsz téged is leüt az áramszolgáltató. Kettő: egyenpotenciál-hálózatot úgy lehet kialakítani hogy minden rögzített beltéri fém berendezést (fürdőkád, radiátor stb.) összeköt a VILLANYSZERELŐ* a nullavezetékkel. Ha magas a talajvíz akkor egy vasrúd nem megoldás. Mindenképp hívjál *szakembert aki megméri a merre hányórát - attól még hogy be tudnak csavarni egy kiégett izzót az emberek elfelejtik hogy a villanyszerelés egy szakma, pláne olyan amiben ha kontárkodsz akkor annak könnyen emberhalál lehet a vége. Ne kockáztass.
2012. máj. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
az eljárás a következő: szaküzletekben kapható földelő rudat kell leverni lehetőleg a villanyóra közelében, olyat vegyél melynek a végére gyárilag rá van hegesztve a csatlakozó /RD-8-as/ a villanyóra közelébe épitsél be egy 100x100-as Mü-I dobozt ebbe vezesd bele a szondáról jövő csatlakozót. Innen 6-os Z-S MKH vezetékkel /hajlékony réz/ menjél be a kislakáseloszóba ami általában a lakásokban az előszobában van /tele van autómatákkal/ és ott kösd össze a villanyórából jövő "O" vezetékkel. Az udvaron levő dobozban ugy kötöd össze a vezetéket a szondáról jövő ruddal, hogy veszel hozzá speciális összekötőt szintén elektromos boltban. A lakáselosztóban levő kötés elvégzéséhez feltétlen javaslom szakember igénybevételét. A munka anyagára kb.6-7000.- ft. /vill szer/
2012. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

folytatnám: a lakáselosztó szekrényből pedig minden csatlakozás pontra védő vezetéket kell behuzni...

amennyiben a lakásban régi "tekerős" biztositékeok vannak nem árt azok cseréje sem ujj szekrénnyel melyben külön van földelő sin és "O" sín./tulajdonéppen ezt a kettőt kellene áthidalni/...no ezért kéne a szerelő!!!!

2012. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ipari elektrotechnikus vagyok, (ami magában foglalja a villanyszerelést is!) nem pedig kontár. PLC-khez csinálok kapcsolószekrényt, vezérlést. Szerintem nem fog rajtam ki 3db 16A-os C-s kismegszakító bekötése :) Betekerős biztosíték van 2, de én az egész hálózatot újrahuzalozom védőföldeléssel együtt 3 fő áramkörre: 1. a konyha + spájz, 2. a szobák és előszobák. 3. kör a fürdő, amit kiegészítek egy áramvédő kapcsolóval. 2,5-es tömör rézkábel lesz mindenhol.

Egyedül a védőföldelés kialakítását nem csináltam még, mert a gyárakban ez már mind bent van és még nem foglalkoztam vele...

2012. máj. 29. 15:11
 5/5 anonim ***** válasza:
vill szer vagyok: Hajrá...Jó munkát! ja....és szivesen...
2012. máj. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!