Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csótányok ellen milyen jól...

Főzős Laci kérdése:

Csótányok ellen milyen jól működő házi praktikát ajánlotok?

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 12:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A terület ecetes lemosása, és szódabikarbóna csaliként (elvileg felfúvódnak, majd szétrobbannak tőle).


De hosszútávon nekünk egyik se vált be, csak a géles csótányirtás.

2012. jún. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 tetro ***** válasza:
Vegyél egy sünt. Viccnek hangzik, de működik :D Én egyszer szereztem egyet, mert volt egy albérletem, ahonnan a csótányok sehogy sem akartak kiköltözni. A sün meg vadászik rájuk, és ha a sün szagát megérzik, állítólag le is lépnek. Nem tudom ez legenda-e, de tény hogy a sün ott volt, a csótányok meg eltűntek.
2012. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Még annak idején Amerikában valaki egy saját fejlesztésű csótány irtó készülék ötletén gazdagodott meg. Feladott az újságban egy hirdetést, hogy jelképes összegért tud teszt darabot küldeni a speciálisan kikísérletezett csótány irtóból. Ha valaki ki akarja próbálni akkor 1$-ért küld próba példányt. Ha beválik akkor több darab rendelésére is lehetőség van de már magasabb áron.


Emberünk megrendelte a készüléket és nagy izgalommal nyitotta fel a különleges csomagot és nézte mi van benne.

Volt benne egy leírás és alatta volt található kettő fa kocka. A leírásban a következő szöveg szerepelt: A csótányt kérjük az 1-es számú kockára helyezni, majd a 2-es kockával tessék erőteljesen rásúlytani.


Bocsánat a tréfáért.


Egyébként a sünös módszert érdemes lenne kipróbálni mert az bogarakat eszik és könnyen lehet, sőt valószínü, hogy működik is ahogy itt leírták. Egyszer régen munkahelyen szakemberek jöttek valami kontakt anyaggal ami emberre ártalmatlan, viszont ha a bogár keresztül megy rajta akkor felszívódik és attól elpusztul. Ha másképp nem megy akkor szakembert kellene hívni és asszem legalább két irtás kell mert a peték is később kikelnek.

2012. jún. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Elvileg a fűtött helyeket keresik... ne használjatok fűtést télre :D:D


Najó... Szerintem hívjatok egy szakértőt. A hangya még belefér a "házi praktikák" közé, de a csótányhoz (szerintem) nem elég. A szakértő meg legalább az utolsó szálig kiírtja a kártevőket.

2012. jún. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
*kiirtja :D elírtam.
2012. jún. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
A fűtésnek semmi köze hozzá, a csótány a legellenállóbb lény a földön, kibírnak mindent, a hidegtől kezdve a radioaktív sugárzásig. Összetaposni sem szabad őket, mert a petéik a cipőtalpadon is kikelnek. Jó házi praktika nincs... hívj ki szakértőt. Egy ideig nem alhatsz a saját ágyadban, de egy életre eltűnnek onnan a kártevők, ebben biztos lehetsz :D
2012. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Mivel a csotany sajnos nalam is problema (volt) es kisvarosban lakom, a geles modszer nem elerheto szamomra.De van egy bizonyos rovarirto szer,amit allatorvosi rendeloben,allatpatikaban lehet kapni - en onnan veszem legalabbis - es kivaloan megfelel. A neve K-Othrin,feher szinu folyadek.Kb egy feldecit kell 1 liter vizben feloldani es lefujni vele azokat a teruleteket,ahol leginkabb mozognak.En ablaktisztito flakonba tettem es lefujtam a bejarati ajtomat + korulotte a falat vagy 3-3 meterre teljesen (ezt kivul),az osszes ablaknyilas kornyeket,amennyire elertem.Belul meg a furdoszoba - konyha kapott rendesen (a csotanyok nagy vizigenye miatt) es persze minden olyan eldugott falresz-sarok,ahol meghuzodhatnak. Ezt megcsinaltam egy honap alatt 2szer ezelott szinte egy evvel s azota egy darabot sem latok a lakasban!Egyszeri lefujas kb 2 honapra nyujt vedettseget,tehat h biztos legyek,megismetlem 6 hetente.
2012. jún. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

A csótányok a kajára mennek. Koleszban egyik évben megszálltak minket a csótányok.

Miért? Mert rohadt igénytelen emberek voltak a szobatársak. Egész évben jó, ha háromszor volt takarítva nálunk. Amikor felsöpörtem akkor meg leb... szúrtak, hogy kidobtam az olyan fontos dolgaikat, mint ásványvizes üvegeket, meg pizzás dobozokat a földről, stb.

Ha azt akarod, hogy ne költözzenek be a csótányok, legalább hetente takaríts, és ne hagyj kajás dolgokat a föld közelében.

Ha meg már meg vannak az állatkák, remek bevált csapdákat lehet venni. (Szerintem akár Tesco kert részleg.) Vagy barkácsboltban.

2012. jún. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
#8: nem mindenki lakik koleszban,nem mindenki trehany diszno es megis megesik,hogy lakasa fertozodik.Errol ennyit.A csotany 1 honapig is kepes kibirni elelem nelkul,de viz nelkul par nap alatt elpusztul.Ha vagy olyan szerencses,hogy csak koleszos emlekeid vannak a csotanyokrol es csak ennyi dolgod volt veluk,annak orulj.De ha erdemben nem tudsz hozzaszolni a temahoz,akkor inkabb ne tedd.A tescos meg hasonlo csapdak csak arra jok,hogy figyeld,milyen foku a fertozes.Kiirtani nem fogjak,az biztos.Tovabbra is tartom magam a K-Othrinhoz,emberre,haziallatra nem veszelyes de rovarra igen.
2012. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Tom Benko ***** válasza:
48%
Csótány ellen? Nem hangya, túlél az mindent. Annak idején, amikor én is szembesültem a problémával, a fapapucsot ajánlották... Egyébként állatorvosnál kaphatóak jó anyagok, de a biztos a szakember. Egyébként nem kell neked igénytelennek lenned, elég, ha a lakóközösség egyik tagja az mondjuk egy társasházban, már mindent ellepnek...
2012. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!