Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem olcsóbb villannyal fűteni...

Nem olcsóbb villannyal fűteni mint gázzal?

Figyelt kérdés
2012. jún. 9. 21:06
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
nem. Még éjszakaival is drágább mint a gáz
2012. jún. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
Sajnos nem.
2012. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
Ha megtermeled az áramot magadnak, akár ingyen is fűthetsz.
2012. jún. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Sokszorosába kerül.
2012. jún. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam, hogy ha egy 2000 W-os villanykályha átlagosan napi 8 órát üzemel az: 2 x 50 Ft (1 kW ára) x 8 = 24.800 Ft/hó. Ha 1800 W-os, akkor 22.320 Ft. Nekem télen a gázszámlám 70-80.000 Ft/hó, viszont olyan hideg van ettől még a házban, hogy meg lehet fagyni. (Nem az épület hibája, le van szigetelve minden, normálisan meg van építve...) Ha csak egy helységet használ az ember télen (nekem a nappali+konyha egyben van) + a fürdőszobát használat előtt befűti, akkor nekem úgy tűnik, hogy olcsóbban ki lehet jönni. De ha napi 14 órát működne, az is csak 43 400 Ft lenne, de ennyit nem kell mennie, mert időnként nyilván kikapcsol.
2012. jún. 10. 09:33
 7/40 anonim ***** válasza:

bocs, de a 30 nappal hol szoroztál? mert én csak a 8 órát látom.

Mindegy egyébként,mert nem jó a számítás. nem lehet, hogy 70-80 ezer agátszámlád egy akkora helyiségre amit egy villanykályha be tud fűteni( az kb 40-50 lm3-re elég) nekem a 261 m2-es ház (azaz nálunk ez 500 lm3) erre fizetek 120 ezret télen havonta.

tehát az 50lm3-es kályhával 50 lm3 gázzal való fűtését állítsd szembe éslátni fogod, hogy a gáz sokkal olcsóbb

2012. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

Fizess átalány díjat! Rögtön nem lesz megterhelő. Én 110 m2-re fizetek havi 15 eFt-ot, és mindig mindenhol meleg van.


Amúgy meg igen is baj van a házzal és a fűtéssel is, mert 70-80 eFt-nyi gázból már igen csak mekegnek kéne lennie. Attól, hogy valami "szigetelt" még lehet rosszul megcsinálva.

2012. jún. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 gomzoli ***** válasza:
Azt azért ne feledd, hogy az a 2 Kw-os villanyradiátor csak egy szobára elég ám! Úgyhogy a hozzávetőleges összeg, amit kiszámoltál, még megszorzandó a radiátorok számával! Ha az egész házad ilyenekkel akarod fűteni, akkor a gázszámlád másfél-kétszeresét fogod kifizetni havonta áramra!
2012. jún. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 gomzoli ***** válasza:
Ja most olvasom, csak egy szobát akarsz használni (és fűteni), meg a fürdőt hébe-hóba. Arra számíthatsz, hogy az az egy villanyradiátor éjjel-nappal nonstop menni fog, nem csak 8 órát, mert a ház többi, fűtetlen helyisége azonnal lehúzza a drágán megtermelt meleget. A fűtött szoba perceken belül kihül, amint lekapcsol a radiátor. A fürdő alkalmankénti befűtése pedig a penészedés veszélyét hordozza magában: a meleg víz párolgása (zuhanyzás, vagy fürdés során) nyirkossá teszi a levegőt, amiből a pára aztán szépen lecsapódik a hideg falakon, mivel azok a félórás befűtés során képtelenek átmelegedni. A falak nedvesek és hidegek maradnak, és egy szép napon kivirul a sarkokban a fekete penész.
2012. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!