Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Telefonkábel cseréjének a...

Telefonkábel cseréjének a költsége kit terhel?

Figyelt kérdés
Igen elöregedettek, töredezésre hajlamosak a vezetékek a lakásomon belül. Szerintem cserére szorul. Ez a szolgáltató költségére történik vagy az enyémre?

#internet #telefon #kábel #TV #t-home szolgáltató
2012. jún. 10. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
A szolgáltató hatásköre a vezetékek cseréje hiszen a csatlakozási pontig az ő tulajdonuk minden de mivel nem konkrét meghibásodásról van szó nem tartozik a hibajavítás körébe ami ingyenes lenne.Ez esetben a szolgáltató egyedi megállapodás keretében cseréli a vezetékeket legtöbbször kiszállási díj megtérítésével-de mint írtam ez megállapodás tárgya erősen szolgáltató függő.
2012. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A házba történő belépésig a szolgáltatóé, a többi a tiéd, így ez a te költséged.
2012. jún. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így van az első nem jól írta.

A lakás vonaláig a szolgáltatóé onnan a tiéd. Tehát a lakóson belüli kábel cseréje a te költséged. De amúgy a telefonvezeték nem a milliós árkategória, métere olyan 30-40 forint lehet.

2012. jún. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az anyagktsg valóban nem lehet sok (kb 50 m kell), az élőmunka költségét nem ismerem. Mennyi lehet?
2012. jún. 10. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:
?? Semennyi, azt te magad kicseréled. Össz-vissz annyi, hogy kihúzod a régi vezetéket a két végpontból és bedugod az újat.
2012. jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nos aki nem biztos a dolgában az ne írogasson hülyeséget!

Az egyik nagy szolgáltató dolgozója vagyok de lényegtelen mert minden szolgáltatónál így van:

- a szolgáltatás csatlakozási pontjáig a szolgáltató tulajdona minden berendezés így a kábel is, ez a pont jelen esetben a telefon aljzat/dugó

Így az első válaszoló az egyetlen helyes kommentelő mert a kábeleket a szolgáltatónak kell cserélni.Több szolgáltató szerződésében az is benne van hogy ha te magad szerelgeted akkor felmondják a szerződést!

2012. jún. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, különösen az első és az utolsó választ. Igazán hasznos volt.

Szerintem amúgy sem elég egy kábelt csak A és B pontokon rögzíteni és nő lévén nem vagyok egy szerelgető tipus.

2012. jún. 10. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!