Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri lakást ingatlanközvetít...

Megéri lakást ingatlanközvetítővel hirdetni?

Figyelt kérdés

Lakásunkat hogyan kellene meghirdetni?

Mi hirdessük újságokban és neten, vagy ingatlanügynököt bízzuk meg?

Mennyibe kerül egy ingatlanügynök, és mennyire lelkiismeretesen árulja a lakást?

Volt rossz tapasztalata valakinek?


2012. jún. 19. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem érdemes mind ingatlanossal, mind saját magad hirdetni az ingatlant. (Sok esetben az ingatlanos olyan portálokra is fel tudja helyezni a hirdetést ingyen, ahova Te csak x összegért cserébe.....)

Ha már megbízol egy ügynököt, arra figyelj, hogy mikor aláírjátok a szerződést, ne menj bele a kizárólagos értékesítésbe, hiszen ebben az esetben csak az ingatlanos értékesítheti az ingatlant, ha pedig Ti a háta mögött eladjátok, még be is perelhet.

A legcélravezetőbb szerintem az úgynevezett nem kizárólagos szerződés, ami annyit takar, hogy nem csak Te vagy az adott ingatlanos, hanem egy 3. személy is értékesítheti a lakást.

Ha komoly céget bízol meg, akkor soha nem kérik el előre a díjukat, csak abban az esetben kell számolnod vele/velük, ha ő adja(k) el a lakást. Általában a vételár 3-5%-ért dolgoznak, amit a legtöbb helyen beépítenek a vételárba.

Nekem volt jó és rossz tapasztalom is velük, igaz albérlet kapcsán: az egyik, akit párommal felhívtunk és lebeszéltünk vele egy lakásbemutatót, nem jött el a megbeszélt időben és elérni sem lehetett. A másik pedig eléggé nyomulós volt, ránk is tukmálta azt a lakást -a lakással amúgy nem volt baj-, de a nő eléggé unszimpatikus lett, amikor jeleztük felé, hogy csak 1 hét múlva tudjuk odaadni a hiányzó 1 havi kauciót, miközben az 1 havi lakbért + 1 havi kauciót és az adott havi közös költséget is letettük beköltözéskor.....

(A dolog pikantériája, hogy akkor még párom ingatlanosként dolgozott és a nő mit sem tudott erről, így később nem is működtünk vele együtt, hiába volt megkeresése....)

2012. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ a hozzászólónak.

Az ingatlanügynöknek előre kell fizetni, illetve havonta???

Azt írtad, hogy nagy cégeknek nem kell előre fizetni jutalékot. Ezek szerint kisebb cégnek előre kell fizetni?

2012. jún. 25. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak az eladott lakás után fizess!

De vigyázz, mert újabban van olyan is, hogy előre fizetsz és ők vállalják, hogy el is adják.Ekkor viszont havonta csökkentik az eladási árat, így a végén túl alacsony is lehet az eladási ár számodra-persze őket nem ez érdekli.

2012. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok:

nem, a kisebb cégeknek sem kell előre fizetni vagy éppen havonta. Csak abban az esetben fizetsz nekik, ha ők adják el a lakásod. (ahol előre kell fizetni, azt az irodát nagy ívben el kell kerülni, mert csak lehúznak....)

egyszerű példa: 50m2-es lakás, hirdeti a tulaj, X, Y, illetve Z iroda. mindegyik hoz érdeklődőt, de egyik sem komoly. Közben neked is van jelölt, aki végül meg is veszi. így x, y, és z iroda bukik, hiszen nem az ő ügyfelük vette meg a lakást, ezáltal nincs miért fizetni. a hirdetések, stb ára az ő "saruk". ha x iroda ügyfele venné meg, akkor nekik kellene fizetni, stb, stb, stb....

Az ingatlan árának csökkenésével nincs gond abban az esetben, ha az ügynök minden esetben egyeztet a tulajjal (párom és a kollégái is ezt az "egyeztetek a tulajjal" módszert használta)

egy apró megjegyzés: ha adásvételre kerül sor, a szerződést nézesd meg egy független ügyvéddel is, ne csak az ingatlanos vagy a vevő ügyvédjével. + ha elővételi szerződést köttök, arra ügyelj, hogy az ingatlanos mindenképp visszaadja a foglalót, ha meghiúsulna az adásvétel. sajnos volt rá példa, hogy az ingatlanos nem akarta visszaadni miután a vevőjelölt elállt a vételtől, és a tulaj már ügyvéddel fenyegette az irodát, akik csak így voltak hajlandóak visszaadni, pedig országos hálózat....)

2012. jún. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a magyarázatot, viszont szerintem csak kell fizetni az ingatlanirodának, mivel meghirdetik az ingatlant, mutatják az érdeklődőknek, akkor is ha végül nem veszik meg. Utólag persze hogy fizetni kell, ha ők, mármint az ingatlaniroda adják el, de ha én adom el,de ők csak hirdették, feltették különböző oldalakra stb. akkor csak kell fizetni, vagy nem????? Ingyen semmit nem adnak, főleg hirdetést nem intéznek ingyen, véleményem szerint. Mit gondoltok???
2012. jún. 29. 17:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Pedig nem kell fizetni. Tudom, hisz nem egy irodához volt szerencsém a páromon keresztül, aki évekig ingatlanozott. A legtöbb helyen ez be van kalkulálva a kiadásokba. Egy nagyobb iroda még ha csak heti 1 lakást is ad el, leveszi az iroda költségeket és a fennmaradó összeget kapja csak meg az ingatlanos sok helyen. Ezek a jutalékok már fedezik a hirdetés feladást, stb, stb, stb.

Én is több száz hirdetést adtam fel, mint "titkárnő", de soha senkinek nem számoltunk fel érte díjat, ha nem rajtunk keresztül adták el. Max szomorkodtunk egy sort, de ennyi. Sajnos/nem sajnos ez benne van a pakliban egy eladásnál...

2012. jún. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!