Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 80m2 alapterületű régi vert-fa...

80m2 alapterületű régi vert-falú parasztházba vízteres kandalló fűtést szeretnénk radiátorokkal. Gáz nincs. Tapasztalatok hasonlóra? Megfelelő lehet csak a vízteres kandalló?

Figyelt kérdés
Milyen előnyök hátrányok lehetnek? Esetleg vízteres cserépkályha miben lenne más? Hogy számítsuk ki mekkora radiátorokra van szükség, és mekkora teljesítményű kandallóra? Milyen plusz hozzávalókkal, költségekkel kell számolni? Melyik radiátor típus ajánlott, ami jobban tartja a hőt?

2012. jún. 24. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
El kell menned egy épületgépészhez, és ő majd elkészíti a terveket. Ezeket a rendszereket méretezni kell, ahhoz pedig számításokat kell végezned. Ha nem értesz hozzá, egyedül ne vágj bele!
2012. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Csak a radiátorba tudok segíteni kiszámolod külön a helyiségek hány köbméteresek és a szerint tudnak a boltban radiátor méretet mondani.A lapradiátor nem tartja a hőt ha leég a kazán kihül.
2012. jún. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy kandalló igazából nem vízteres fűtésre való és a cserépkályha sem. 1-2 évig jó lehet, de utána jönnek a gondok.Egy nem jól épített ilyen cserépkályha pedig a lakást is szétnyomja.

Olvass utána feltétlenül!

[link]

2012. jún. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe vízteres tömegkályhát építenék.
2012. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

1. Az épületgépész alatt gondolom nem köművest értesz. Pontosan milyen szakemberre lesz szükségünk?

2. Lap radiátor alatt mit értesz? Melyik radiátor ajánlatos szerinted? Az a régi vas monstrum jobb? Nekem pont a lapradiátorok tetszenek.

3-4. Vízteres kandalló alatt én kályhára gondoltam, ami lábakon áll. Csak azt is kandallónak hívják azokon az oldalakon ahol ilyet találtam. Nem látvány beépített kandallóban gondolkodunk.

[link] Ennek a cégnek a Prity FG W18 R típusú vízteres sütőteres kályha-kandallót néztük ki.

Mivel jelenleg semmilyen fűtési rendszer nincs a házban, és gáz sincs bevezetve, olyan rendszert szeretnénk, ami magában is alkalmas az egész ház teljes fűtésére.

2012. jún. 25. 09:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesítmény szempontjából ez jó lehet. Nálunk kazános központi fűtés van, 200 m2 vertfalú házra 46 vagy 48 kw-osat vettünk és jó.

Radiátor: a régi öntöttvas tartja a hőt, mert sok víz van a rendszerben, és az lassabban hűl le. A lemezradiátorok tíz perc alatt lehűlnek.

Mivel éjszaka az embernek nem nagyon akaródzik felkelni tüzet rakni, ezért olyan rendszert célszerű kiépíteni, aminek nagy a hőkapacitása. Erre jók az öntöttvas radiátorok, de a legjobb ha beállítasz egy puffertartályt, legalább 500-600 literest. Akkor reggelre is meleg marad a házban, nem 15 fokban kell fagyoskodni. Így azonban már szükségetek lesz termosztátra is, hogy ha mondjuk elutaztok és hazamentek a hideg házba, először azt fűtsétek fel, ne a puffertartályt.


Mindenesetre feltétlen konzultáljatok szakemberrel, mert neki nagyobb rálátása van a témára, és olcsóbb most kifizetni neki 10-20 ezret, mint 80-100 ezret bukni egy elszúrt rendszeren.

2012. jún. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Épületgépész mérnökre van szükséged. Ő kiszámolja a ház hőveszteségét és az alapján megadja, hogy hány kW-os kandalló kell, illetve hány fokos vízzel tudsz fűteni, hogyan, és ehhez a radiátorokat. valamint etázs esetleg szivattyús keringtetés. nem mindegy a visszatérő víz hőfoka sem.

Az a kandalló jó lehet.....

Keress a környékeden a google-val egy épületgépész mérnöki irodát, ők kiszámolnak mindent, megtervezik, tanácsot adnak és nem lesz alul vagy túlméretezett rendszered.

A vályognak elég nagy a hővezetési tényezője, így idővel nem ártana szigetelni a falat.

2012. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Akkor mindenképp keresünk egy épületgépészt mielőtt bármihez hozzá fognánk.

A ház szigetelését is tervezzük.

Annyi még a varia, bár akkor ezt egy szakember majd biztos átlátja, hogy a régi tornác rész be van építve, ami viszont tégla falú. De lehet ezt is újra fogjuk rakni jó hőszigetelésű téglával, és erre biztos tennénk szigetelést is. Meg a tetőt is le szeretnénk szigeteltetni.

Köszi a segítséget.

További hasznos tanácsokat is szívesen fogadunk.

2012. jún. 27. 20:23
 9/9 Bereczk Jénos ***** válasza:

A helyzet az, ha fűteni akar, olyan épületgépészt keressen, aki 20-30 évre előre tudja milyen idő lesz, mert számolni csak úgy lehet, ha konkrét adatok vannak!!!!!

Más oldalról kell megközelíteni a dolgokat, FŰTENI csak akkor tud, ha megfelelő kazánt csinál, amit be lehet gyújtani és két napig rá sem kell nézni, boltban ilyet biztosan nem kap, gondolom nem kormolni akar, hanem meleget!!!!! A rendszer legyen gravitációs, vascsővel és radiátorral!!!

Én még hőtárolós radiátort nem láttam, hisz a feladata éppen a hőleadás!!!

De ne kételkedjünk a tudományok fejlődésében, csak megmaradjon a ház!!!!

06-30-711-8164, ha kérdezni szeretne valamit!!!!!

2023. jan. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!