Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakástulajdonbavétele után...

Lakástulajdonbavétele után meddig maradhat az eladó az ingatlanba ha nincs róla írásban kikötés? Mi mint vevők aug 10-ig vállaljuk az igatlan kifizetését, ami amúgy előbb lesz mint aug 10. az eldaó +4hetet kér tőlünk. én azt sokallom. Tanácsok?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor mi ingatlanossal akartuk eladatni a lakásunkat akkor a szerződésben 60 nap a maximum.Én keveseltem,mert akkor még nem volt hova költözni.Előttünk a keresgélés és akkor az ingatlanos mondta hogy ez mindig, mindenhol ennyi.Se több se kevesebb.Úgy hogy szerintem a 40 nap az baráti.
2012. júl. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
teljesen reális a 4 hét, sőt ez tényleg a minimum, nem várhatod el tőlük, hogy a pénz kézhezvétele előtt költözzenek, 4 hét meg kell egy költözéshez minimum. Alapból 30 nap szokott lenni a legkevesebb, amit kikötnek a felek.
2012. júl. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem te diktálsz, ha ő csak így tudja megoldani a kiköltözést, akkor legfeljebb nem veszed meg!
2012. júl. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. én azért sokallom a 4 hetet mert amit ugye nem tudtam eredetileg leírni, hogy nyavajog az eladó h neki kellene a pénz most meg van a lóvé és mehetne az ügyintézés de ő nem elérhető kedd óta .... így meg csúszik minden az ügyinztések miatt.pedig tudta, h ezen a héten jönne az második utalás,így viszont soknak tartom azt, h ő maradjon még 4 hetet ....
2012. júl. 13. 11:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt mindíg pontosan le kell írni a szerződésben!



Én vettem és adtam már el néhány lakást.

Ha jó árat fizet a vevő akár 24 órán belül is el lehet költözni. Minden csak pénz kérdése.

2012. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még mindig nem írtál le mindent. Akkor ezek szerint már fizettél? Leírva mi van?

Lehet, hogy ő konkrét időpontban tud kiköltözni, hiába fizetsz te előre!

2012. júl. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen ezt én is így látom. azért is lett volna fontos a héten a 2. összeg átadása mert akkor ő is tud lépni, jövő héten meg a fentmaradó összeget is megkaptuk volna. onnantól számolva a 4 hét nekünk is belefért volna de így h a nő nem elérhető és így a 2. részletet sem tudjuk neki átadni meg a fentmaradó összeg átadása csúszik ... na így már sokallom a 4 hetet. amúgy már én is félig összepakoltam a lakást, számolva azzal ha egyszer elindulnak az átutalások onnan pöröghetnek az események. és azt ő is tudja nagyon jól, hogy a héten lett kapott volna még pénzt tőlünk ... emberileg bánt a hozzáállása.
2012. júl. 13. 12:04
 8/8 A kérdező kommentje:
eredetileg aug 10 a legkésőbbi fizetési határidő amit ha a héten ez a hölgy elérhető lett volna maximálisan idő előtt teljesíteni tudtunk volna. azért szerintem még így is. az is szerepel a szerződésben, hogy aug 10-én lakásbirtokbavétel törénik. mi voltunk a kis jóidulatuak, h a hölgy kérésére anno azt mondtuk (ami nem lett a szerződésben rögzítve!) h 4 hétig még lehet ott hiszen őneki is renoválni kell a megvett ingatlanát. a csattanó az, h ő most nem elérhető, mert nyaral és "nem hajlandó ezzel most foglakozni" de ugyan akkor 2 héttel ezelőtt jelezte, h ő már tudna költözni. érted? ez bánt, h a férjem mindent megtett azért h sokkal előbb pénzt tudjunk adni neki hogy előbb kifusson az a 4 hét amit ő kért ... most viszont úgy érzem nem érdemli meg a 4 hetet.
2012. júl. 13. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!