Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A festékboltokban lévő színkev...

A festékboltokban lévő színkeverő gépeknek meg lehet adni a színek, hexa kódjait hogy azt keverje, vagy mi alapján működik?

Figyelt kérdés

Itt vannak a színek és a kódok!

[link]

Érdekelne, hogy ha kiválasztok egyet innen, és felírom a kódját, a gép kikeveri nekem azt a színt?

Pl.: Electric purple - #BF00FF



2012. júl. 17. 20:32
 1/5 dirtboy ***** válasza:
64%
elvileg ki kéne mert kód alapján lehet kevertetni vagy pedig ha van minta darabod akkor arról is le tudják venni a kódot.
2012. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy a keverőgép a RAL-skála szerint kever!

[link]


Üdv.

2012. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
RAL alapján biztosan kever, guglizz rá, hogy RGB to RAL.
2012. júl. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A festékboltokban a színkeverés nem automatikus! A "keverőgép" csak a festékeket keveri fel a dobozokban! A színskála alapján kiválasztott kódot betáplálják a gépbe, megadják a keverendő mennyiséget, majd az eladó kézzel töltögeti össze a festékeket, miközben a gép méri a súlyt és jelez, hogy melyik színből mennyit kell tölteni!


Aki nem hiszi kevertessen festéket!

:D

2012. júl. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dirtboy ***** válasza:

és miért is vagyok lepontozva?

az ne zavarja a lepontozómat hogy miskolcon a standoxba úgy kevertettük a festéket hogy telefonon be mondtuk a kódot.


amit meg írtam hogy mintáról is le tudják venni valami bisz basz géppel a kódot azt sem én találtam ki.

volt kollégám airbrussal foglalkozik és ő mondta hogy van ilyen ketyere.


az egy dolog hogy eladó keveri össze végül de kód alapján adható meg a kikeverendő színárnyalat.

2012. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!