Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az erkélyen az összes virág...

Az erkélyen az összes virág behangyásodott. Mit lehet tenni ellenük? Hangyaspray, és hangyák elleni por nem használt, köszönik jól vannak tőle.

Figyelt kérdés
2009. júl. 17. 09:26
 1/2 ltimea ***** válasza:
van egyfajta sprej ami a növénytetvekre van, nekem azzal sikerült, és eltüntek. nem tudom hol olvastam, hogy a hangyák okozzák a növény tetvességét.
2009. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincsenek rajta levéltetvek?

A hangyák maguktól nem mennek a virágra, annak valami oka van ha már rajta vannak, nincs a virágon számukra semmi érdekes.

A levél alatt vagy a száron a kis zöld esetleg fekete pöttyök a tetvek, mézharmatot választanak ki, amiatt szoktak a hangyák a virágokra menni.

Ellenük lehet pl. fokhagymával védekezni: a földbe pár darabot kell beletenni.

Ha csikkeket vagy egy szál cigit beáztatsz vízbe (fel is forralhatod, a neten több ilyen recept van) és azzal locsolgatod, akkor is eltűnnek.

2009. júl. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!