Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha megvan a jogerős használatb...

Ha megvan a jogerős használatbavételi engedély lakóépülethez, akkor mi a teendőm a Földhivatalnál? Mibe kerül ez?

Figyelt kérdés
Nyilvántartásba vétel, térképre rajzoltatás....Ilyesmikre gondolok.
2012. aug. 1. 10:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Nyilvántartásba vétel, térképre rajzoltatás....Ilyesmikre gondolok.


Nagyjából ezek. Elméletileg...

8 éve kaptam meg a használatbavételi engedélyt, azóta itt lakunk, akkoriban épp nem volt pénzem, így elmaradt a bejegyzés a földhivatalnál. Annyi a hátrány, hogy ha kormányhivataltól kapok levelet, akkor azt a régi címemre küldik, mert ez a telek a földnyilvántartásban beépítetlen területként szerepel! A polgármesteri hivatalban bejelentkeztünk, a lakcímkártya is ide szól.

Lehet, hoy sose lesz bejegyeztetve, vagy csak majd ha megfenyegetnek valami bírsággal, mert tavaly megkérdeztem mibe kerülne, és kiderült, hogy majd' 100000 Ft lenne!

Én buta azt hittem, hogy az építési engedélyen szereplő rajz elég, erre kiderült, hogy egy földmérővel újra meg kell rajzoltatni, és azt beadni a földhivatalba! No ez kerülne munkadíjjal, illetékekkel együtt ennyibe!

Legalábbis Monoron ezt az infót kaptam...

2012. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!