Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet úgy és annyit szellőztet...

Lehet úgy és annyit szellőztetni, hogy ne legyen penészes, de azért takarékosabb legyen a fűtés, mint most? Vagy ha hajlamos rá az épület, úgyis penészedni fognak a falak?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt gondunk a penésszel, öt éve lakunk itt. nyílászáró csere előtt állunk és persze az ablakosnak érdeke azt mondani, hogy nem fog penészedni, mert ez hiperszuper ablak, automata szellőzéssel, de azért én mégis tartok tőle. elkerülhető a penészedés? van rá esély, h nyílászáró csere után se jelenik meg, ha eddig nem volt? vagy szinte törvényszerű... társasházi lakás, tégleépítésű
2012. aug. 16. 15:10
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és a fűtés konvektoros
2012. aug. 16. 15:10
 2/6 anonim ***** válasza:
A hiper ablak szellőzője nem azt jelenti, hogy a lakást szellőzteti, hanem azt, hogy vélhetően nem fog az ablakod bepárásodni. Egyébként a teljesen záródó nyilászáróknál is fenn áll az esély arra, hogy jobban nedvesedik a fal, mert megszünik a kényszer átszellőzése a lakásnak. A hatásos szellőztetés pláne télen az, ha csinálsz egy 1- max2 perces KERESZTHUZATOT /AJÓ/K/ ABLAK/OK NYITVA ! A lényeg az, hogy ne hűtsd le a falakat és az egyéb berendezéseket, mert nyirkossá válnak és penészesedni fognak. Lényeg rövid,de hatékony szellőztetés és a friss levegő is hamarabb felmelegszik.
2012. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 évvel ezelőtt cserélték ki nekem is az összes nyílászárót műanyag ablakra. Az első téli fűtési szezon kezdetétől, szinte egyfolytában a penészes falakkal küszködtünk. Azért írom múlt időben, mert van megoldás ez ellen. Nevezetesen a falba építhető szellőző rács. [link]

Téli időszakban gyakorlatilag óránként szellőztettünk, és mégis megjelent az az átkozott penész. De amióta beépítettük ezt az elmés kis eszközt, azóta eltűnt.

Nem árt első évben kitapasztalni, hogy a lakás, vagy ház mely részén vannak azok a bizonyos pontok ahol találkozunk ezzel a jelenséggel, és csak az után beépíteni .

Egyébként rendkívűl hatékony még a reklámokból ismerhető SZAVÓ spray is. Bepermetezzük vele a kezdődő penészes helyet, és 10 perc múlva nyoma sincs. Kb 1 hónaoig védelmet biztosít.

2012. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

léteznek az ablakra szerelhető résszellőzők (gáz miatt kelleni fog és előírás is, minden helyiségben ahol gázkészülék van), illetve a páratartalom hatására nyíló-záró szellőzők is.

résszellőzők eleve fent lesznek a konvektor miatt, így van némi légjárat.

2012. aug. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát kíváncsi leszek
2012. aug. 17. 13:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell tőle tartani, ha kellően fűtve van a lakás, akkor nem igen jelenik meg a penész. Igaz mondjuk én házban lakom, de ahhoz, hogy megjelenjen a pára, ahhoz 20 fok alá kéne vinni a hőmérsékletet. Gondolom azért egy lakásban bőven fölötte van a hőmérséklet. Hozzáteszem én télen talán hetente szellőztetek. Bár függhet a falazattól is, ezt már nem tudom.
2015. dec. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!