Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől jelent meg a penész?

Mitől jelent meg a penész?

Figyelt kérdés
Elvileg ideális a páratartalom a lakásban, mert 50-60% között szokott lenni. Az ideális a 40-70%, tehát pont beleesik. De akkor miért jelent meg a gardrób szekrény hátsó oldalán a penész a ruhák mögött? Az egyik szoba külső falai déli és keleti a másik szoba külső falai déli és nyugati oldalon vannak. Mindkét szobában van penész. Hogy lehet tőle megszabadulni?

2012. aug. 25. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

ne told rá a falra a buttort, legyen legalább 10 centi. a műanyag nyílászárókat használd szellőztetésre.

a penész ellen pedig priccolós flakonba rakj háztartási hipót, fújd be vele a penészt vékonyan, aztán töröld le, és hősugárzóval vagy hajszárítóval szárítsd ki, ahol hipóztál.

2012. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

egy szép táblázat, hogy milyen levegő hőmérsékletnél-mekkora páratartalomnál, mennyi a harmatpont, vagyis a kicsapódási hőmérséklet. és ahol kicsapódik a víz,ott lesz a penész. valamint a levegőnek is mozognia kellene, hogy elvigye a párás levegőt.

2012. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A nedves, északi falfelületeken jelenik meg leghamarabb. Nekem is megjelent a szobámban. A bútor rá volt tolva a falra, egy karton darab volt a fal és a szekrény között. A szekrény meg vagy 25 éve ott volt a falnál. Sokáig nem laktam otthon, nem ment a fűtés, vígan élt a penész. Aránylag hamar eltüntettem a Szavo penészirtó szerrel
2012. aug. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!