Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakáshiteled felvételekor...

Lakáshiteled felvételekor magad jártál utána a lehetőségeknek és kértél a bankoktól ajánlatokat, vagy hiteltanácsadó segítségét kérted?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Magam mentem el minden bankba, volt ahol többször is voltam,végül magam válsztottam ki, és az egész folyamatot én intéztem a bankkal.
2012. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az akkor rengeteg idő lehetett.

Minden bankban adtak írásban ajánlatot? Voltak jelentős különbségek az ajánlatok között vagy nagyjából ugyanazok a feltételek?

2012. aug. 26. 13:27
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen,elment vele jó néhány nap,de én azt gondolom ez egy igen nagy lépés,nem lehet csak úgy beleugrani.

Igen,óriási különbségek voltak a bankok ajánlatai között,különösen a hitel felvételének feltételei és költségei tekintetében. A visszafizetés már mindenhol hasonló.

És igen, a legtöbb helyen kiadták írásban,amit ott kalkuláltunk,de én eleve tollal+füzettel mentem mindenhova és írtam mindent.

2012. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

A hiteltanácsadók ingyen dolgoznak, ezért gondoltam, hogy miért ne vegyem őket igénybe, egy csomó időt spórolnék és elvileg kedvezményeket is lehet általuk kapni.

2012. aug. 26. 13:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Na ez az a rész amit én nem igen hiszek el,miért is dolgoznának ingyen? Nekik ingyen adják a kenyeret a boltban?
2012. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy ingyen, hogy nekem nem kell fizetni. A bankoktól kapják a jutalékukat.
2012. aug. 26. 14:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez oké, és a bank szerinted miből fog neki jutalékot adni?A te pénzedől,de nem a saját hasznát fogaj ilyenekre pazarolni. Épp elég plussz pénzt bezsebel tőlem a bank, nem kell hogy még erre is lehúzzon. Nekem így volt jó,da ha valakinek tanácsadóval kényelmeseb,akkor tegye úgy.
2012. aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Hiteltanácsadót kérdeztünk meg mondván hogy csak jobban ért hozzá mint mi. Nagyon szépen be is húzott a "csőbe" adott egy ajánlatot az egyik piacvezető banktól hogy mennyit fogunk kapni hitelt, mekkora lesz a részlet szépen mindent leírtak, nagyon jól hangzott. Aztán mikor már megkötöttük az adásvételit akkor kiderült nem annyi az annyi amit ígértek. 1.5 milliót kellett felvegyünk még külön mindenféle hitelekből mert kötbért kért volna a tulaj ha visszalépünk a szerződéstől. Máig nyögjük.

Úgyhogy én azt mondom magad járj utána mindennek inkább apránként, több helyről is megkérdezve hogy véletlen se fűződjön érdeke hozzá a kedves tanácsadónak hogy átverjen.

Mert így mi több hitel felvételére is szorultunk végül, és ez mind a banknak volt jó.

2012. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem meggyőztetek, végig fogom járni a bankokat.
2012. aug. 26. 17:21
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Egy jó hiteltanácsadóval jobban jársz, mert egy jó hiteltanácsadó képes olyan kedvezményekhez juttatni, amikről egy bankban egy mezei ügyfelet nem tájékoztatnak.

Elbíráláskor gyakorta rugalmasabbak velük szemben, ha jó a kapcsolatrendszerük.

Egyébként neked valóban nem kerül semmibe, a bankok fizetnek nekik jutalékot, de ezt a kezelési költségből fizetik ki nekik, amit tőled mindenképpen megterhelnek.

Ha te intézed az ügyedet, sokkal körülményesebb, arról nem is beszélve, hogy nem csak a THM-et, és részletfizetési feltételeket kell ám összehasonlítani, hanem az apróbetűs részeket is. Egy jó hiteltanácsadó ezeket is ismeri. Akkor is rengeteg időt spórolsz meg, ha már megvan a kiválasztott bank és hitelkonstrukció, mert előre megmondja, hogy mi kell, mi nem stimmel a papírjaiddal, stb.

2012. aug. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!