Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki családi házat vesz, annak...

Aki családi házat vesz, annak jobban kell félni a betörésektől?

Figyelt kérdés
Családi ház az álmom budapesten vagy környékén, mert hiányzik a kert. Ebben a kis panelban amiben vagyok, most biztonságban érzem magam, biztonsági ajtó, lánc, szomszédokkal odafigyelünk, senkinek nem nyitok csak úgy ajtót, 3 emeletre fel nem mászik senki. De a családi házban talán félnék, mert mi van, ha csak úgy bejön 3 rabló fényes nappal, míg a gyerekkel vagyok, senki nem hallja meg ha sikitok. Meg olyanok járnak az eszembe, hogy alszik a gyerek a szobában és valaki bemászik az ablakán vagy hátsóajtón bejut és bántja. Mennyire reálisak ezek a félelmek manapság? ahol hallani a hírekben hogy betörtek a családi házba többen, míg otthon voltak a lakók, ott a betörők valahogy ismerték a lakókat, esetleg azok is züllött életűek voltak, vagy megtörténhet egy teljesen normális, átlagos családdal is hogy vadidegen betörnek? nektek mi a véleményetek?

2012. szept. 7. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden megeshet és egyre nagyobb az esély rá!
2012. szept. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Családi házban nőttem fel, és most is abban élek. Az ismeretségi körömben nagyjából ugyanannyi lakásban volt betörés, mint családi házban. Egyébként az ilyen besurranások főleg azért vannak, mert sokan nem alkalmazkodtak a mostani körülményekhez, és változatlanul nyitva tartják a bejárati ajtót, amikor otthon vannak. Meg szerintem sokszor az ismeretségi körből kapnak fülest a betörők. A városunkban tavaly nyáron volt egy betöréssorozat, és érdekes módon kizárólag olyan házakba mentek be, ahol valami miatt épp nagy mennyiségű készpénz (1-2 millió forint) volt otthon vagy mert készültek venni valamit, vagy mert a vállalkozó az alkalmazottai kifizetésére kivette a pénzt a bankból.
2012. szept. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ismerek olyat akihez egy év alatt kétszer törtek be (szerintem ugyanazok mentek vissza) úgy hogy otthon aludtak. Nekünk két kaukázusi kutyánk van, oda senki nem akar bejönni. Ahogy a lakásnál megoldod a biztonságot ugyanúgy a háznál is meglehet. kutya, riasztó, kamera stb
2012. szept. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Ha nem rosszhírű környékre költöztök, nem hiszem, hogy ezzel baj lenne. Viszont vannak, olyan dolgok amiket be lehet/kell tartani:

*kertkapunál soha ne legyen felaksztva a kulcs

*lehetőleg legyen kutya, ha megoldható (kinti)

*zárt kerítés, hogy ne tudják, hogy otthon vagytok vagy sem

*utca felőli ablakok, ha lehet bukóablakok legyenek, felülről nyitva.

*szomszéd néniket, postást, ne engedjétek be a házba, tudom, hogy a szomszédok sokszor aranyosak, de lehet, hogy elpletykálják, hogy "Tudod, a Zsuzsinak a férje mindig aranyláncot vesz karácsonyra, biztos van neki vagy 15 azóta"

*Ha félsz inkább zárd be a bejárati ajtót kulcsra

*Autóval mindig álljatok be éjszaka a garázsba

*Senkinek semmi köze hozzá, hogy a család mennyit keres, vagy, hogy van-e tartalékotok pl a bankban vagy otthon. Ha emeletes lenne a ház, akkor lent minden legyen bezárva, ajtó, ablak...stb

* csak olyan szerelőt, mestert hívj az otthonodba, akit vagy ismersz, vagy pedig referenciája van

*Ez kicsit furán hangzik de nem baj, ha esetleg nem a ti házatok a legcsilivilibb a környéken.


Hirtelen ennyi jutott az eszembe. A mai világban te választod meg a házat, ahol élni akarsz, a környezet azonban más tészta. Egy átlagos környékből, nagyon hamar lehet leépült hely. A szomszédokkal érdemes jóban lenni, aki nem szimpatikus, annak is legalább köszönni.

Mielőtt kiköltöztök érdemes érdeklődni, hogy milyen a közbiztonság, pl nálunk bár várostól 20 km-re lakunk mindig cirkál a rendőrség illetve van polgárörségünk is, eddig szerencsére sohasem volt gond.

2012. szept. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. A szomszédok tekintetében vitatkoznék a negyedikkel. Nálunk eddig mindenkinek csak előnye származott abból, hogy a szomszédokkal ismerjük egymást, egymás ritmusát, napi rendjét, szokásait. Bár szerencsére eddig mindig vaklárma volt, de nem egyszer mentünk már egymás házához az éjszaka közepén, mert szokatlan mozgást észleltünk (például hajnali kettőkor állt meg autó a ház előtt, és zseblámpával próbáltak bemenni). Az sem egy utolsó szempont, ha valaki figyeli a házat, rendszeresen bemegy, öntözi a növényeket, le- és felengedi a redőnyöket, kicsit égeti a villanyt, hogy mondjuk nyaralás alatt ne legyen nyilvánvaló, hogy hetekig nincs ott senki.
2012. szept. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Ötödik én vagyok a negyedik, én úgy értettem, hogy amikor kiköltöznek, nem kell mindenkinek elmondani mindent, fokozatosan kell kiépíteni a kapcsolatot, lehet egy pl öreg nénike is nagyon kedves, figyelheti a házadat, ha később derül ki, hogy pletykás, vagy van egy pl alkoholista fia, aki kipakolja a házadat. A lényeg én biztos fentartással kezelnék minden embert, nem azt mondom, hogy nem kell ismerkedni, barátkozni és később beengedni, ha úgy ítéled meg.
2012. szept. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyiban veszélyesebb csak, hogy több helyen bejuthat a betörő, több védendő terület van. Egy nem földszinti társasházban lévő lakásnál, kb. a bejárati ajtó az egyetlen pont, ahol a betörő bemehet, ezt kell védeni ( körfolyosós háznál a gangra néző ablakok még). Családi házánl ,hátsó ajtó, padlás ha kivül van a feljáró és bent is van, garázs felől is jöhet, minden földszinti ablak stb. Viszont feltűnőbb egy kertvárosi utcán settnekedő alak pláne ha kerítésen mászik át, meg hátul kommandózik a kertben, egy sok lakásos lépcsőházban, meg ahol van 10 emelet meg 40 lakás és szinte hetente költözés van, mert elmegy egy lakó és mási kjön helyette így folyamatosan új arcokat látni meg költöztetőket senki se figyel fel rá ha hordják a bútorokat. Jönnek a betörők munkaruhában esetleg költöztető logós teherautóval leparkolnak a ház elé és fényes nappal pakolják ki a lakást. Egy kertvárosi utcában meg a térfigyelő kameraként működő Mari néni kiszúrja, hogy hát ide új emberek jöttek.
2023. jún. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!