Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanyóra állásból költség...

Villanyóra állásból költség számolás?

Figyelt kérdés
Villanyórámat szeretném naponta leolvasni és felszorozni az egységárral. Tudom, hogy erre még jönnek költségek, de nekem a napi tényleges fogyasztás a fontos. Tehát leolvasom mondjuk két egymást követő reggel az értékeket. A nagyobbat kivonom a kisebből és felszorzom mondjuk 50 pénzzel és megkapom a napi költséget?

2012. szept. 11. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. szept. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából így.

És azt, hogy mennyivel szorozd meg (mennyibe kerül egy kWh) azt úgy tudod kiszámolni, hogy egy előző villanyszámlán a végösszeget elosztod az elfogyasztott mennyiséggel. Nálunk 58 Ft/kWh-ra jön ki.

2012. szept. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Második tévedsz! A fix költségek akkor is ugyanazok ha 10kW-ot fogyasztasz akkor is ha 100-at!Ha 50Ft egy kW és 1000ft a készenlét akkor az első eset költsége 1500Ft ami egy kW-ra 150Ft! A második esetben meg 60Ft 1kW.
2012. szept. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez így van, de általában egy háztartásban a havi fogyasztások között tízszeres különbségek nincsenek, és a fix költségek nagyságrenddel kisebbek a fogyasztásnál.


Tehát amit írtam, az jó közelítésnek mondható, de ha tudsz jobbat, akkor írd meg a kérdezőnek.


Ha meg csak a logikádat szeretnéd fitogtatni, akkor a fogyasztás mértékegységével legyél tisztában, ami nem kW, hanem kWh.

2012. szept. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!