Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gyapjú vagy tollpaplan a...

Gyapjú vagy tollpaplan a melegebb?

Figyelt kérdés

Nézegetem a paplanokat,irtódrágák,max 10ezrem van rá,műszálasat nem tudom szeretnék-e.

Kétfélét látok,egyik gyapjú másik 80%kacsatoll 20% pehely.

Melyik jobb?



2012. szept. 20. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik a melegebb, de inkább vegyél egy elektromos ágymelegítő plédet. Azt magad alá teszed, vagy betakarod vele a derekadat, ahogy én szoktam, és probléma megoldva.
2012. szept. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van ágymelegitőm,lepedő alá teszem.

De egész éjszaka nem tudom működtetni,mert kiszárad a bőröm nagyon tőle,plussz párom nem szereti a nagyon meleget,és átérződik hozzá.

Ezért kell melegebb paplan,most kis nyári 1500Ft-os teszkósom van :)

2012. szept. 20. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A toll melegebb, viszont szigetel. A gyapjú szellőzik, éjszaka nem izzadsz bele és ezért nem takarózol ki. A toll irdatlan meleg, de pillanatok alatt leizzadsz és éjszaka kitakarózol.
2012. szept. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minőségileg a pehely jobb a tollnál és jobban is szigetel.a80/20-as amit írsz, egy olcsóbb változat.az igazán jóban 90%-a pehely.

ezek a takarók könnyűek, szemben a gyapjúval ami nehezebb.mindegyik egyformán jó, mert szellőzik és természetes, szemben a műszálassal ami befülleszt.

a tollat a napon lehet frissíteni, házilag nem érdemes mosni, mert összetapadnak a mosószertől és kevésbé lesz jó a szigetelése és csomósodhat is. a gyapjút még tudod otthon mosni megfelelő programon és tisztítószerrel, ennek viszont a frissítését egy kis víz spriccelésével lehet megoldani, nem jó napra kitenni, mert szétszárad és töredezhet.

A toll hátránya még, a pehellyel szemben, hogy töredezhet; más a feladata az állatokon az alsó pehelytollnak mint a felső fedőtollaknak.

valamint kérdés, hogy mennyire vagy fázós, milyen a fűtés. én gyapjút és pehelyt is használok (nyáron is) mindkettő egyformán jól teljesít.a vastagságot a komforthoz kell beállítani.

2012. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A 90% pehely nagyon drága,40ezer alatt sehol nem láttam,nincs rá annyim,írtam.



Konvektoros gázfűtésünk van,fázós vagyok,tavalyig szabályzónélküli távhős lakásban 25 fok alá nem ment,elég volt a nyári paplan.

2012. szept. 21. 08:11
 6/6 anonim ***** válasza:

a gyapjú töltetű talán nem annyira melegszik be, hanem kellemes komfortos minden hőfokon, a pehely sztem melegebb, de fázni egyikben sem lehet.

nézzél esetleg használtat, de ne legyen dohos szaga, és személyes átvétel. késöbb lehet felujjítattni, átmossák a pihét, újratöltik anginba, több ilyen is van.

[link]

[link]

[link]

[link]

a vatera árverős, tehát ha nyersz meg kell venni.

az apród hirdetések.

2012. szept. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!