Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fég konvektor begyujtása? Kék...

Mumin kérdése:

Fég konvektor begyujtása? Kék drót szabadon? Szikra van. Csap nyitva!

Figyelt kérdés

#konvektor.gáz
2012. szept. 22. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Hívj szerelőt, egyébként is évente kötelező átnézetni (csak nem veszik olyan komolyan, mint a kéményt).
2012. szept. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi
2012. szept. 22. 19:40
 3/6 Napkiraly ***** válasza:

Szabadon? Emlékeim nincs abban semmi szabadon, megy oda egy thermoelem, meg két drót (?),mindkettő rá van kötve két csatlakozóra. Amikor te megnyomod a gombot bent át kell mennie a szikrának.

Először is nézd meg szikrázik-e. Ha nem,akkor is ki lehet venni (talán két csavar) azt a blokkot, ami a szikrát adja az égéstérben. Ellenőrizd a drótokat és hogy nem zár sehol rövidre.

Ha van szikra, akkor lehet nem nyomod elég ideig a gázbeengedő gombot. Folyamatosan meg kell nyomni, és várni pár másodpercet mielőtt nekiállsz szikrázni (vársz mondjuk 5-10 másodpercet,addigra lesz kis gáz, ami begyulladhat).

További tippeket nem adok (azok abszolút szabálytalanok), a fentieket is csak saját felelősségre (jól csavard vissza a blokkot ha kiveszed)

2012. szept. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Napkiraly ***** válasza:

most látom,hogy szikra van,szerintem nem nyomod elég ideig a gázbeengedő gombot (azért a végtelenségig ne töltsd meg gázzal az égésteret nehogy berobbanjon, de próbálhatsz kicsit várni a szikrával).

Nekem volt egy konvektorom,mindig szívtam a begyújtásával, de 10 évig nem látta szerelő :)

2012. szept. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Felelőtlenség tippeket adni egy hozzá nem értőnek...


Most mondjam azt, hogy én szinte mindig gyufával, a

csillámlemez által takart lyukon gyújtottam be, mert azzal a szikrás sz@rral alig lehet?

2012. szept. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok!A csapnál van egy réz kupak amit lecsavartam és találtam ott egy gomb/Biztonsági szelepet amit benyomtam és ez után már a gázt is hallottam jönni!így innentől elsőre sikerült begyújtani!Köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 27. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!