Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 28 cm a fal /vakolattal...

28 cm a fal /vakolattal együtt/ valószínű kisméretű tégla. Szerintem SOS kéne szigetelni! . Vélemény? Tavaly iszonyú hideg volt. Milyen szigetelés segítene?

Figyelt kérdés

2012. szept. 23. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Akár ugyanúgy, mint a panelnál.. Dryvit.

Vagy belül hőszigetelő tapéta, de az jóval kevesebbet ér..

2012. szept. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Az a fal nem túl vastag, ez tény.

Azonban a nyílászárókon ha régiek, a födémen ha fafödém és nincs szigetelve, sokkal több meleg elmegy, mint a falon keresztül.


Ha ezeknek a szigetelésével megvagy, utána lehet nekiállni a falaknak.


VAGY NEM!


Ha kiszámolod mennyibe kerül a szigetelés, és azt a pénzt fűtéskorszerűsítésre költöd, szerelsz fel napkollektort, esetleg magad csinálsz sörös dobozokból, stb lehet, h olcsóbban kijössz...

2012. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hungarocellt belül semmiképp,éppen ma szedtem le.Borzalmas volt levegőtlen addig meleg amíg ment a fűtés stb.Lambériát rakok fel,a konyhában bevállt,melegebb lett itt még nem tudom,ez is 30- as tömör tégla.
2012. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bence_ ***** válasza:

Lehetőségeidhez képest a legvastagabb szigetelést rakd fel kívülre.

Ha padláson nem mászkálsz akkor oda jó az ásványgyapot is.

2012. szept. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dryvit, legalább 10 cm. Belülre tilos!!!
2012. szept. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hogy ilyen gyors és hasznos válaszokat küldtetek!
2012. szept. 24. 19:41
 7/7 Építész ***** válasza:

Belülre semmiképp nem javaslom a szigetelést.

Vélhetően kisméretű téglafalról van szó; 8 cm polisztirolhab lemez esetén kielégíti a külső falakra vonatkozó előírásokat.

Az előttem szólókhoz csatlakozva megerősítem, hogy nem csak a falakkal kell foglalkozni, hanem a födémmel, padlóval és a nyílászárókkal is.

Azt viszont nem támogatnám, hogy a hőszigetelés előtt fektess be a fűtési rendszer korszerűsítésébe, mert úgy jóval később térül meg, mint a szigetelés, mert ugye a kicsit olcsóbban előállított hő ugyanolyan gyorsan elmegy, mint eddig.

Első a szigetelés, az ebből megspórolt pénzből fűtéskorszerűsítés. Véleményem szerint ez a logikus út.

2012. szept. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!