Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen megoldást tudnátok...

Milyen megoldást tudnátok ajánlani kis hétvégi ház (inkább hobbi tanya) árammal ellátásához?

Figyelt kérdés
valami olyan megoldás érdekel amit meg lehet barkácsolni,vagy olyan áramfejlesztő amivel egy kistévé és kb két helység világitása,na meg egy mosógép üzemeltethető,és nem kerül egy vagyonba az üzemenyag.
2012. szept. 29. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Na most,azzal kezdem hogy én is éltem így tíz évig és nem kívánom az ellenségeimnek se.Sokmindent kipróbáltam,a legkülönfélébb áramfejlesztőket a legkülönfélébb motorokkal hajtani.

Láttam már sokmindent,a Pannónia motoros mosógépen át a Simson motoros körfűrészig.Feltételezem hogy életvitelszerűen akarsz lakni a hétvégiházban,különben minek kellene mosógép,stb.Első legfontosabb tanácsom,hogy KÖLTÖZZ EL !!!,illetve verd ki a fejedből az egészet.Ha saját károdból szeretnél tanulni,akkor vágj bele.Szarakodás az egész,kompromisszumok,nélkülözés,és ráadásul nagyon drága,2-3 év alatt elpancsolsz annyi üzemanyagot aminek az árán bevezethetnéd a villanyt,az akkumulátorokat kb.fél évente újakra kell cserélni,stb.

Kicsi áramfejlesztőt ne vegyél,ilyen 6-800 wattosokra gondolok.Egy nagy áramfejlesztő bármilyen hihetetlen,alig fogyaszt többet és tízszer annyi áramot termel és azt már bármire tudod használni.Azt mondanom se kell,hogy a benzinmotorost felejtsd el,kizárólag dízel.

Amikor nagyobb fogyasztású gépeket használsz,közben akkumulátorokat is töltessz,a motor leállítása után innen lesz 230 voltod,egy 24 DC-230 AC inverterrel.De lehet inverter nélkül is,simán 24 voltról világítani,ezt azonban nem tudod semmi másra használni(tv,hűtö,stb.)

2012. szept. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legjobb legolcsóbb lenne bevezetni a villanyt de ha nincs rá lehetőség és állandó energiaellátásra van szükség két lehetőség marad.

Első a napelemes rendszer de ez akár milliós költség is lehet folyamatos energiához olyan teljesítménnyel amiről nagyfogyasztó is működik.

Másik az aggregátor.Manapság már egyik sem fogyaszt sokat de elég macerás folyamatosan üzemeltetni(állandó zaj és állandó felügyeletet igényel).Normál kis-közepes teljesítményű aggregátort csak benzin vagy gáz motorosat kapsz de ez nem is lényeges hiszen nem fogyaszt többet mintha dízel lenne.Átlagosan 0,5 l/8-10 óra a fogyasztás egy 2,5 kW-os gépnek.Vételára pedig 150 000Ft-tól indul.

Megemlíteném a szélturbinát is de ez is több száz ezer forint lenne és nem alkalmas folyamatos energiaellátásra hiszen széljárás és szélsebesség függő a működése.

2012. szept. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

0,5 L/8-10 óra? és mindez 2,5Kw mellett?Miket írkálsz te?

Csak ámulok és bámulok.

Szerintem inkább 2 liter/óra 2.5 Kw mellett(azaz teljes leterheltség mellett).Az napi 10 óra üzemmel számolva 20L benzin=9000 forint,amellett félévene vehetsz új áramfejlesztőt,mert egyszerűen eddig bírta.

Egy nagy Dízelmotor se eszik kisfordulaton többet 2 liternél és röhögve meghajt egy 20Kw-os áramfejlesztőt,az élettartama pedig örök.

2012. szept. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

ha még van valakinek ötlete szivesen veszem.

2012. okt. 1. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!