Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen széket javasoltok,...

Haaat kérdése:

Milyen széket javasoltok, napi 6-10 órás üléshez ami tartja megfeleően a hátat is, és nem kell mindenféle fájdalommal felkelni róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Milyen széket javasoltok irodai munkára ami tartja a hátat s és nem több mondjuk mint 35 000 Ft.


Magas háttámlás kéne mert 180 centi vagyok...az se baj ha fix szék, nem kell semmi hinta mechanika meg semmi, csak lehessen benne egyenesen egészségesen ülni.



#szék #magas háttámla
2012. szept. 29. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Rendszeres mozgást javaslok. Ugyanilyen problémám volt, mint neked, nem találtam a megfelelő "csodaszéket", aztán rájöttem, hogy ha hetente háromszor végigcsinálok valamilyen dvd-s tornát, és sétálok a kutyával minden nap egy órát, akkor a legkényelmetlenebb széken sem fájdul meg a hátam az egésznapos ülés után.
2012. szept. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vannak azok az óriási gumilabdák! Nemcsak tornászni szoktak vele, hanem ülni is rajta. És azért jó ülni rajta (akár íróasztalnál munka közben is), mert jó a hátnak, gerincnek. Ugyanis ahhoz, hogy fáradás nélkül tudj rajta sokáig ülni, ahhoz egyenesen kell tartani a hátad.

Kényszerít, hogy húzd ki magad, és így nem fogsz meggörbülni még jobban, meg elfáradni se az üléstől.


Hát persze a nagy ügyfélforgalmú irodákban fura, ha vki ilyenen ül, de mért lenne baj?

2012. szept. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Programozó vagyok, kicsit elore dolve kell ulnom, ezert nem jo a labda..egy rendes szek kene.
2012. szept. 29. 21:54
 4/10 anonim ***** válasza:

Figyelj én programozónak tanulok /tehát azért én is jócskán ülök/. Nekem az segített, hogy nem dőlök hátra. Én már odaáig eljutottam, hogy háttámla sem kell nekem a székre.

A keresztcsontom ill. medencém hátra szoktam nyomni /tehát kb. olyan a hátam mint a babáké vagy nem tudom mire hasonlítsam/ így nem csak amikor gép előtt csücsölök, hanem sosem dőlök hátra. Egyenesen ülök. /nekem gerinc bajaim is vannak amire azt mondták az orvosok, hogy nem lehet megcsinálni amiatt sokat fájt most már egyáltalán nem/


Viszont azt én is tudom ajánlani, hogy mozogj sokat.

2012. szept. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A térdeplőszéket próbáltad már?
2012. szept. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ilyent ***** válasza:
48%
Nekem is térdeplőszékem van. Szerintem ez a legjobb.
2012. szept. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam . Következő héttől viszont megyek úszni...remelem az majd segít. :)
2012. szept. 30. 12:47
 8/10 A kérdező kommentje:
Miért jó a terdeplo szék ? :)
2012. szept. 30. 12:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni. Ha jól van beállítva nagyon kényelmes a hátnak, deréknak. Természetes, erőlködés nélküli egyenes tartást ad.
2012. szept. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

A térdeplőszéknek ugyanaz a lényege, mint a gumilabdának:

Kénytelen vagy rajta egyenesen ülni. Mert azon is úgy kényelmes. Egyben egészséges. Előre dőlve meg baromi kényelmetlen ezen és a labdán is.


De te kijelentetted, hogy nem vagy hajlandó egyenesen ülni, "kicsit elore dolve kell ulnom".

Hát ezen semmiféle szék nem segít.

Talán az a fajta kéne neked, ami ha rosszul van beállítva, akkor előredől a támlája. Akkor meglesz az érzés, hogy támaszkodsz, persze valójában a szék támaszkodik rád. De ettől továbbra is hát/derékfájások lesznek..

Hacsak nem "becsatolod" magad a székbe.

2012. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!