Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kondenzációs kombi vagy...

Kondenzációs kombi vagy normál kombi kazán? Kazánt kellene vennem, a régi tönkrement, gazdaságtalan a javítása.

Figyelt kérdés
A ház 120m2-es 30-as porotherm falak, monolit födém. Szigetelés: Kívül 5cm-es alul és fölül is 10cm-es nikecell szigetelés, műanyag nyílászárók (K=1,5). Van egy Kobok kandallónk is igaz nem a legjobb helyen (Általában a téli nagy hidegek esetén használjuk, 5 celsius alatti külső hőmérsékletnél). A fűtést és a melegvizet eddig egy Colibri KK-E kombi kazán oldotta meg 3/4-es többrétegű csövekkel Dunaferr radiátorokkal. A kandalló és a szigetelés ellenére a hidegebb hónapokban 280-300m3 gáz fogyott, pedig általában délután 5 órától reggel 5-6 óráig be sem kapcsolt a gázkazán, a kandallós fűtés miatt. Várom a válaszokat, tapasztalatokat, hogy van-e értelme ebben a helyzetben egy kondenzációs kazánnak, avagy elég egy jó minőségű, de normál kombi kazán beszerzése. Előre is köszönöm. Konkrét márka is érdekelne.

2012. okt. 2. 08:51
 1/10 gr. Shadow ***** válasza:
36%

Alapvetően a teljes kondenzációs kazánnak nem sok értelme van a te esetedben, mert a radiátoros fűtéshez nem érdemes annyira lecsökkenteni az előremenő vízhőmérsékletet hogy jelentsen is valamit. Továbbá egy teljes kondenzációs kazán árkülönbözetét sosem spórolod meg. Tehát az én javaslataim a következők:

- félkondenzációs kazán pl:Baxi Luna 3 Avant

- max. 46-48°C előremenővel

- ha lehet termofejes szelepek a radiátorokra minden helyiségben azon kjvül ahol a termosztát van

- egy legalább 6 kapcsolású digitális termosztát


ez így együtt akár 15-25%-os megtakarítást eredményezhet

2012. okt. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

110m2-es házam van szigetelés nélkül 30-as porotherm falakkal, radiátorokkal egy ócska Junkers nyílt égésterű kazánnal 330-350 eFt/év volt a fűtés. Szigeteltünk (10 cm dryvit) meg lecseréltem a kazánt egy Ariston Genius Premium 24-es kombicirkóra (már csak az EVO kapható, ami ennek a továbbfejlesztett változata), időjárás követő szabályzással. Mindenütt mindig 22,5 fok van, így az éves számlám 180 eFt. Az előremenő a kinti hőmérséklet függvényében 45 (10 foknál) - 60 (-20 foknál) változik. Kondenzátum folyamatosan, nagy mínuszokban is van, így azt kell mondjam, hogy hülyeség, hogy radiátoros rendszerre, 60 fokos előremenőhöz nem éri meg a kondenzációs kazán. Én mindenképpen kondenzációs kombi készüléket javasolnék, de mindenképpen időjárás követővel, és egy rendes termosztáttal. Ezzel a beállított hőmérséklet a lehető legalacsonyabb előremenővel pár tized(!!!) fokos ingadozással tartható! Aristonnal teljesen meg vagyok elégedve, a szervize (Alfa Klán) teljesen korrekt és gyors, bár eddig csak a kötelező, és az általam kért opcionális karbantartások kellettek.


Kazán:

[link]


Szabályzó:

[link]


Külső hőmérő:

[link]

2012. okt. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

#1!


"- max. 46-48°C előremenővel "


Azért ezt radiátorral nem igen lehet tartani, max. ha kint nagyon enyhe az idő...

2012. okt. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gr. Shadow ***** válasza:

3. !

Bizony lehet tartani. És kell is mert minél magasabb az előremenő hőmérséklet annál kisebb a hatásfok!

Egyébként meg az un. félkondenzációs kazán és a kondenzációs kazán hatásfoka között van mondjuk 3-5% különbség ez évi 250.000 Ft gázszámlánál 7500-12.500-Ft

a két kazántípus között pedig kiegészítőkkel együtt ~150.000 a különbség vagyis leghamarabb 12 év múlva kezd hasznot hozni a csere. Nagyon megéri....

Egyébként meg a különbség legnagyobb részét esetedben a hőszigetelés adja.

Tehát jelen a esetben meglévő rendszernél nem éri meg teljes kondenzációs kazánba fektetni!

2012. okt. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"- félkondenzációs kazán pl:Baxi Luna 3 Avant "


Mi az a félkondenzációs kazán? Egy vacakul sikerült kondenzációs kazán? Mert ez a Baxi (egyébként kondenzációsnak sorolják be), annak néz ki, az, hogy 200-240 eFt-ért csak 9,8 (!!!!) kW-ig tudjon lemenni, gyalázatos eredménynek számít. Az én kazánom 230 eFt-ért, 4,8 kW.ig tud lemenni, amit meg linkeltem az meg 2,4 kW-ig, de 280 eFt.


240 eFt-ért már több kazán is van, ami 5 kW környékére le tud menni, de 120-150 eFt között a sima turbósok is 8 kW alá tudnak menni.


Miért fontos ez? Nem a ház hőigénye miatt kell az a 24 kW, hanem a HMV miatt, a háznak, 100-120 m2 esetén a kérdező általi szigeteléssel olyan 10-14 kW is elég lenne, de miután már vagy 20-30 éve nem úgy fűtünk, hogy forró vízzel oda rottyantunk, majd izzadunk, amikor meg lehűlt, és indulna, akkor meg megfagyunk, hanem rendes szabályzással moduláljuk a teljesítményt (Baxi: 9,8-tól, én Aristonom: 4,8-tól, linkelt Ariston: 2,4-től, stb.), ezért a kazán kb. folyamatosan megy, de minimális teljesítménnyel (amúgy a kondenzációs részterhelésen a leghatásosabb!!!). De mindez semmit sem ér, ha a minimális teljesítmény majdnem akkora, mint a maximális szükséglet... (Amúgy a kazánom max 50%-ra van állítva, így fűtésnél 4,8-12 kW között modulál. A ház bővítve lesz, akkor is elég lesz.)


A Baxi ezekkel a vacak paraméterekkel max tárolós rendszerbe javasolt, de akkor meg már jóval olcsóbb egy rendes kondenzációs kazán.

2012. okt. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gr. Shadow ***** válasza:
Nézd! Nem állok le veled vitatkozni, sem árakról sem teljesítmény adatokról, sem arról hogy nem Isten ellen való vétek ha egy kazán néha kikapcsol, sem megtérülésről, de még arról sem hogy melyik gyártónak milyen a szervizhálózata vagy a vevőhöz való utólagos hozzáállása, mert ez téged hidegen hagy. Ellenben közlöm hogy a kérdező kérdezett, én válaszoltam, Te pedig okoskodtál. Tehát a vitát lezárom annál is inkább, mert vagy szakmabeli vagy de az elvarázsolt fajta, vagy egy önjelölt megmondóember, ezért légy boldog a kazánoddal és én is az leszek az enyémmel.
2012. okt. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszírók! Egyenlőre ötleteket véleményeket várok. Úgy gondolom nem éri meg egymással vitatkozni, hiszen nem egyezhet mindenben a véleményünk. Az Ariston kazánról sok jót olvastam, igazából még azon is múlik a csere, hogy át kell-e alakíttatnom a kéményt a kondenzációs kazánhoz (illetve ennek árvonzata) vagy sem.

Ötlet?

2012. okt. 2. 14:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Át kell, mert a kondenzációsnak műanyag a kéménye, ezt engedélyeztetni kell, meg a vonatkozó törvények szerint gázterv, óraleszerelés, nyomáspróba, stb is kell. Ezek önmagában legalább annyit tesznek ki, mint maga a kazán...
2012. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak te vitatkozol, én tényeket közlök.


Ennyi!

2012. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

tény: 140m2 ház, egyedülálló a pusztán, nincs mellette ikerfél.

Kondenzációs magyar kazán.

6 év alatt leosztva a fogyasztás évi átlag 1880m3 per év.


38cm tegla + 5cm iporka, padlason 5 cm iporka, 1.1-es normal ablakok, 7db a radiatoros helyeken

21 fok állandó 0-24h fűtés, aluminium radiátorral 65m2

padlofutessel a tobbi.


Én sokallottam az 1880m3-t és akartam kombinalt fatuzelest beiktatni, de mint utobb kiokositottak, NEM szabad, ez nagyon jo ... Faval rosszabb lenne.. felteve ha nincs sajat erdod...

2012. nov. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!