Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konvektoros fűtést át lehet...

Konvektoros fűtést át lehet alakítani cirkóra?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlásban egyik fontos tényező a fűtés módja, és nekem nagyon nem szimpatikus a konvektoros megoldás. Feltételezem, hogy ezzel együtt jár egy új kazán, fűtőtestek, csövek cseréje, nem is erre vagyok kíváncsi igazából, hanem a hivatalos részére. Kell-e engedélyeztetni valahol, érintett-e valahogy a gázszolgáltató? Végeznek ők ilyen átalakítást, vagy maszek gázszerelővel érdemes?

Van valakinek tapasztalata?



2012. okt. 2. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony kell. A gázvezetéken bármilyen beavatkozás engedélyköteles.

Első lépés kéményseprő engedély. Csak utána érdemes gáz tervezőhöz fordulni. Ha a terv kész, engedélyeztetni a gázszolgáltatóval. Ha mindez megvan, akkor engedéllyel rendelkező szakembert hívni a kivitelezéshez. Érdemes legelőször vele konzultálni, ő ismeri a lehetőségeket, tud ajánlani tervezőt. Csak az engedélyek több 10 ezerbe kerülnek.

2012. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, annyira nem is hangzik vészesnek, bár még nem aktuális a lakásvásárlás, csak szeretnék minél több lehetőséget előre tisztázni. Időben két-három hónapra saccolom a leírtak alapján a folyamatot. Jól gondolom?
2012. okt. 2. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, kb. annyi. Ha minden folyamatosan és gördülékenyen megy.
2012. okt. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bence_ ***** válasza:

Papir munkára számolj olyan ~100.000ft.

Ezen felül a készülék, kémény,csövek, idomok,radiátorok,szelepek+szerelési díj

2012. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bandi bácsi ***** válasza:
Létezik már olyan "minikazán" amelyik minden komolyabb átalakítás nélkül ráhelyezhető a parapetes konvektort tartó 3 csavarszárra és a füstgáz elvezetö/frisslevegőt beszívó csőre is passzol. Tehát nem kell kéményseprői engedély. Így a konvektorokat kidobhatod, helyükre radiátorokat szereltethetsz.Mivel a konvektorok gázcsövei megszűnnek és a minikazánnak valószínűleg új gázbekötés kell GÁZTERVET mindenképp kell csináltatnod és a gázszolgáltatóval engedélyeztetned. A minikazán típusa MIKA-6, az interneten többet is megtudhatsz róla. Én a tavasszal ilyet szereltettem, fűtési tapasztalatom még nincs. Egy korlátja van, hogy viszonylag kicsi (6,5kW) a teljesítménye ezért csak max 50 nm-es lakásba ajánlanám.
2012. okt. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 CsabaHorvat ***** válasza:
Át lehet alakítani, de nem éri meg. Soha nem jön vissza az ára, mert drágább a cirkó rendszer üzemeltetése mint a konvektoré. Ha veszel konvekpro-t és termosztátot, akkor ugyanúgy fog a konvektoros fűtési rendszered üzemelni mintha cirkós lenne.
2012. okt. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én akkor már inkább átállnék fára!:)A cirkó egyáltalán nem olcsóbb+a kazán helyet foglal!:)
2012. dec. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!