Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Japánba szeretnék költözni....

Japánba szeretnék költözni. Hogy lehetne?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, érettségit adó középiskolába járok és 9.-es vagyok. Eléggé idegeskedő típus vagyok, és már jó idelye gondolkozom azon hogy ha majd leérettségiztem, szeretnék kijutni Japánba és ott laknék. Mert az egy nyugodt közösség, egy teljesen más kultúra, és nagyon tetszik! :) Mit kéne tennem hozzá hogy kijussak Japánba?

2012. okt. 6. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

...idelye...

...ideLYE...

...IDELYE...

2012. okt. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
93%
Kezdés képen minél magasabb szinten megtanulni japánul.
2012. okt. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
LordAndrew - igen én már tanulgatok Japánul, de ehhez külön tanár kéne, és szüleim nem adnak ki rá pénzt...:S
2012. okt. 6. 16:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ideJe ideJében idősebb idődben ideJe...
2012. okt. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
khmm...foglalod a helyet...vagy fejtsd ki mire gondoltál (utolsó és első hozzászóló)
2012. okt. 6. 18:46
 6/13 anonim válasza:

Igazság szerint én tanítom is a japánt. :)

Pont gondoltam is írok Neked, hogy hátha érdekel a dolog és ha pesti vagy szívesen vállalnám a tanítást, mikor láttam a válaszod.

Ha a szülők nem akarják támogatni, az nehéz ügy.

Szerintem próbáld meggyőzni őket egyrészt arról, hogy komolyak a terveid. Másrészt pedig arról, hogy ha nem is sikerülne kijutni Japánba vagy megváltoznak a terveid, akkor is van értelme. Hisz itthon is jól lehet kamatoztatni a japán tudást, fordítóként, tolmácsként cégeknél stb.

Ha sikerrel jársz és úgy alakulna a dolog, hogy még is csak tanárnál kezdesz tanulni, akkor örömmel venném a jelentkezésedet. :)

2012. okt. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen de elégg csórók vagyunk, szóval tényleg nem tudnák fizetni, másrészt nagyon nagyon messze lakom Budapesttől...De azért köszi :))
2012. okt. 6. 20:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Arra gondolnak, hogy helyesírási hibát vétettél. A kérdésre válaszolva magadtól is sokat tanulhatsz, manga meséket is nézhetsz japánul. Másrészt dolgozhatsz nyáron vagy hétvégén, ahogy időd engedi. Beiratkozol egy japán tanfolyamra.
2012. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Azért reálisan nézve az hogy "leérettségizek, kimegyek és ott lakok" elég merész, főleg mivel munkát kell találnod, hogy megkaphasd a munkavállalói vízumot, anélkül talán 30 vagy 60 nap (bocsánat, nem emlékszek pontosan) a maximum amit rendes vízummal ott tölthetsz. Ráadásul jelentős kezdőtőkére is szükséged lesz, hiszen elég drága ott az élet... ha nagyon kicsi lakásban, nagyon csóró módon élsz, akkor is szerintem havi 70-80 ezer yen alatt nem nagyon jössz ki, ami ugye 200ezer forint körüli összeg. A válaszaidon látom, hogy ez azért elég nagy gond lenne (átérzem a fájdalmad...) Plusz a papírmunkák, amit egyedül elég nehéz lehet intézni.


Szerintem a legjobb esélyed az, ha ösztöndíjjal kimész tanulni - én is ezzel próbálkozom most.


japan.go.jp/hun/culture/scholarship.htm#1

Ez a Monbukagakusho ösztöndíj, amire én is jelentkeztem. Elég nehéz bekerülni, ha megnézed a táblázatot az elmúlt években tőlünk csak egy-egy ember kapta meg az egyetemi alapképzéses ösztöndíjat... De neked van még 4 éved rákészülni, nekem 1 is alig volt és most mégis benne vagyok a nagykövetség által kiválasztott 3-ban. (Még egy végső döntésre várunk Tokyo-ból.) Ha megnézed majd az eddigi tesztfeladatokat (tipp: ne a 2010-est vedd alapul), akkor négy év alatt szerintem azért fel fogsz tudni készülni a tesztekre. Az angolt és a matekot kell nagyon nyomni, persze utóbbiból sok dolog van, amit csak később fogsz tanulni, így előre nem nagyon tudsz rá készülni.

Ha alapszinten kezdesz el japánul tanulni, ajánlom a Minna no Nihongo nevű nyelvkönyvet, mi egyetemen ezt használjuk az órára. Ha kell, tudok belőle küldeni egy angol nyelvű pdf változatot.


Van még a G30 ösztöndíj program is, erről viszont sajnos semmit sem tudok, csak hallottam róla valahol.


Mindenesetre sok sikert! Az elején kicsit lelombozóan kezdtem, de az csak az én véleményem, lehet, hogy valaki rám cáfol. A lényeg, hogy ne add fel :)

2012. okt. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
jujj nagyon köszönöm szépen! *-*
2012. okt. 7. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!