Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most először vagyok kollégista...

Most először vagyok kollégista és nagyon honvágyam van, a koleszba is nehéz beleszoknom. Változhat ez még?

Figyelt kérdés

bár a koliban nincsen semmiféle "megkötés" vagy durva szabály.. még sem bírom, még tanulni sem bírok ( nem a 2 szobtársam vagy az anyag miatt) már eleve úgy állok hozzá, hogy otthon jobban menne..


emelett a barátom is nagyon hiányzik..a családom is..


tudom, hogy vannak ezerszer rosszabb kollégiumok, ahol 6-7 ember van egy szobában, és a házirendek is nagyon rosszak..de én bárhol lennék honvágyam lenne..


volt már/ van valaki hasonló helyzetben? tudtok tanácsolni valamit? :( :/


2012. okt. 8. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:

igen, én is nagyon honvágyas típus vagyok.

egyszer 10 napot volt szerencsém eltölteni egy 4*os hotelben, full popónyalással egybekötve egy konferencia keretében, mégis majd' megőrültem, hogy nem a megszokott helyen alszom, h nincs mellettem a párom, hogy más a napirendem, mint amúgy.


nagyon nehéz, és nem biztatlak, mert sokáig az is marad. majd idővel megbarátkoztok a szobatársakkal, elfoglalod magad programokkal, és gyorsabban eltelik a hét.

2012. okt. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pedig a koli a legjobb buli, ha jó emberekkel vagy egy szobában :D
2012. okt. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő. Nekem is honvágyam volt az elején, aztán változott, amint lett új baráti köröm, akikkel programokat szerveztünk, és amint beindult a ZH időszak és nem volt lehetőségem sajnálni magam amiatt, hogy nem vagyok otthon. Amíg ezen nem voltam túl, addig (ciki, nem ciki) egész délután anyuval msneztem:)


Szóval, erre annyi tanács létezi csak: éld túl.. minden nap eltelik, te sem leszel örökre a koliban:)

2012. okt. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!