Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy lepukkant lakást, hogy a...

Egy lepukkant lakást, hogy a legolcsóbb felújítani?

Figyelt kérdés

Hülye kérdés, de van aki saját maga állt neki és nem szaki?


Esetleg lehet találni olyan szakembert aki örül hogy kap így munkát és valamivel jobb árat ad? Mennyiért dolgozik egy ezermester / nap?


Biztos jobb mindent a saját szakmájában dolgozóval megcsináltatni és a kőműves vagy asztalos ne burkoljon, de aki igényes a munkájára az kitanulhatta más szakmáját is, így rá lehet bízni több mindent.


Ha szűkös a költségvetés hogy oldanátok meg?



2012. okt. 10. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy szakmunkás bére legalább 10 ezer/nap.

Az nagyon jó ha találsz ilyen ezermestert, mert ma már nagyon ritka.

A férjem is, festett, csempézett, linóleumot rakott le stb.

De messze nem abban a minőségben és idő alatt mint aki valóban ért hozzá. A tartósságról és az esztétikáról már ne is beszéljünk. :-))))


Ha kevés lenne a pénzem akkor felállítanék egy fontossági sorrendet és annak megfelelő ütemben végeztetném el a munkákat. Egyszerre lehet kevesebb, de jó minőségű munkát végeztetnék el. A kókányolással az a baj, hogy csúnya és hamar újra is kell csináltatni, mert tönkre megy.

2012. okt. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi magunknak oldottuk meg, előtte nulla szaktudásom volt (irodista vagyok :).

Megnéztem a youtube-on videókat, meg fórumozgattam és szerintem elég szépen megtanultam gipszkartonozni, burkolni, tapétázni, glettelni, festeni, aki nem szakember, észre sem vette a különbséget.

Már százezreket spóroltam eddig összesen, biztos vagyok benne.


pl.: http://www.youtube.com/results?search_query=gipszkarton+szer..

2012. okt. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, van akinek van hozzá tehetsége és nem is tud róla.


De föl kell vállalni azt a rizikót is, hogy ha megveszi az anyagot, aztán mégsem tudja megcsinálni, akkor meg csak elpocsékolta a pénzt és újra a nullán van.

2012. okt. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem muszály minden műveletre külön szakember nálam a kőműves burkolt is de a napibért feletsd el csak m2 re szabad felfogadni bárkit is pl:burkolás 1500 ft m2 e munkadíj.Aztán hogy négy vagy öt napig csinálja az már az ő gondja.Ugyanígy a vakolás
2012. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan mit akartok csinálni?
2012. okt. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még semmit, mert a kérdés, hogy kinézni egy nagyobb (60nm) lepukkant lakást és saját ízlésre megcsinálni vagy nézni egy jobb állapotút és elfogadni olyannak amilyen.
2012. okt. 10. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!