Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek a téli...

Hogyan készüljek a téli fűtésszezonra?

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy nemrég költöztem albérletbe, ami egy kisebb kertes ház egy nagy nappalival és egy kis szobával. Bojleres-radiátoros megoldással történik a fűtés és a melegvíz, megjegyzem mindig is panelgyerek voltam nem tudom ez milyen bojler.

A nappaliban van egy thermo control szabályzó, amin be lehet szépen lőni a hőmérséklet, ha ez alá csökken akkor beindul a fűtés. A kérdésem az lenne, ha én éjszaka csak a kis szobában akarok csak fűteni és a nappaliban lecsavarom a radiátorokat akkor mit kell tennem? Gondolom ha belövöm a thermo controlt mondjuk 20°C-ra azzal semmit nem érek, mert a kis szobában addig folyamatosan fűteni fog akár dögmelegre is amíg az előszobában ez a hőmérséklet alatta van? Szerintem így még többet is fogyasztanék mintha befűteném a nappalit is vagy nem? Vagy gondolkodjak valami alternatív megoldásban és próbáljam áthelyeztetni ezt a thermo controlt a kisszobába?



2012. okt. 12. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Tapasztald ki,hogy kb hány fokon van még meleg a kis szobában.Mondjuk állítsd a szabályozót 17 fokra,és nézd meg,hogy zárt ajtónál,felmelegszik-e 20 fokra a kis szoba.A termosztátot nem szerencsés áthelyeztetni,mert akkor képtelenség lesz a lakást ideálisan felfűteni,ha mégis használni szeretnéd.Amúgy a tulaj sem díjazná:)
2012. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, és a kis szoba akkor fel is fog szerintem melegedni 20 vagy több fokra lazán. Viszont ha becsukom az ajtót és kint pl. 16°C-os a hőmérséklet akkor az bent folyamatosan fűteni fog (mert kint marad a hideg ahol van ez a falra rögzített érzékelő) lehet még magasabb hőmérsékletre is, sőt lehet folyamatosan menni fog. Hallottam viszont ilyen vezeték nélküli mobil cuccokról is, és hogy csak 1-2 vezetéket kéne átkötni, még nem tudom.
2012. okt. 12. 22:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért fűtene folyamatosan?Tartani fogja azt a hőmérsékletet,amit beállítasz rajta.Mondom,inkább tapasztald ki,mielőtt nagy átalakításokba kezdesz!
2012. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam azért azt amit eddig is tudtam. 21,5°c-ra állítottam kint, és természetesen fűtött még akkor is amikor a szobában a fali hőmérő szerint már 25°C volt. Hogyne fűtene amikor az az egység vezérli ami nem is abban a helyiségben van.
2012. okt. 14. 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem arra a hőmérsékletre kell állítani amit bent akarsz! Állítsd be mondjuk 16 fokra a szabályzót, és úgy nézd meg, hány fok lesz a szobában.
2012. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szobában a radiátoron nincs szelep? Azon kellene zárni, ha a szobában hűvösebbet szeretnél.
2012. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!