Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csökkenthetik -e a gáz fűtőért...

Csökkenthetik -e a gáz fűtőértékét?

Figyelt kérdés
Télen amikor bejön a nagyobb hideg, azt veszem észre otthon, hogy a gázfűtés csak max. 21-fokra melegíti a lakást, a süteményt 2X annyi idő megsütni, és a melegvíz csak langyos a fürdőkádban. Közben 30ezreket fizetünk gázért havonta. Hogyan lehet ez? Több helyről is hallottam ilyen panaszt...

2012. okt. 13. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Hogy jogilag megtehetik-e, szerintem nem. Másrészt úgysem vallanák be, hogy ők csinálták, mármint itthoni szolgáltatók.

Olyan nyilatkozatot már hallottam tőlük, hogy amennyiben kintről csökkentett joul-értékű fűtőanyagot kapnak, az a köv. havi gázszámlában megjelenik.

Állítólag ezért van a számlában erre egy külön szorzó, amivel korrigáljálják ezeket az eltéréselet. Ha akarom hiszem, ha akarom nem.

2012. okt. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy vegyész mondta hogy technikailag ezt nagyon nehéz lenne kivitelezni főleg titokban, tehát akkor miért van amit fent leírtam?
2012. okt. 13. 18:04
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Mert csalók, a mai világ erről szól! Ezért nálam baxák meg, kertes házban lakom és fával fűtök!
2012. okt. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Persze!

Én is ezt szoktam tapasztalni, a gázóra pörög mint az őrült, a leves nem akar felforrni, hiába megy a konvektor pl. 3-4-es fokozaton, a hőmérőn a hőfok nem emelkedik, csak a gázszámla végösszege.

2012. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
egy kis határérték van megava abban mozoghat a kalóriája, ezért van szorzó szám, hogy korrigálják vele. egyébként télen a vezetékes víz is hidegebb és több energia kell a felfűtésére.
2012. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A földgáz egy természetes anyag. 1 m3 gáz energiatartalma változhat annak függvényében, hogy honnan jön. Egy adott gázmezőről is jöhet különböző energiatartalmú gáz. A gáz fűtőértékét nem a szolgáltató állítja be.

A gázóra az elfogyasztott m3-t méri, a szolgáltató pedig megmondja, hogy a mért időszakban szerinte mennyi volt 1 m3 gáz energiatartama ( MJ - megajoule ). Tehát a fogyasztó az elfogyasztott MJ energiát fizeti ki.

Ha a szolgáltató korrekten állapítja meg a gáz fűtőértékét, akkor a fogyasztó a felhasznált m3-től függetlenül az felhasznált energia árát fizeti ki. Ez így korrekt is lenne, de a fogyasztó nem tudja ellenőrizni, hogy a valóságban mennyi is volt a felhasznált gáz energiatartalma.

Ez így van minden természetes anyagnál. Nincs két teljesen egyforma csirkemell, vagy kiló krumpli. valamennyi eltérés ezek tápértékében is van, pedig akár ugyanannyit is fizethetünk érte.

Sok múlik az adott szolgáltató korrektségén. A szolgáltatók pedig nem erről híresek...

2012. okt. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én nem tudom, hogy fentebb az az említett vegyész miről beszélt, de nitrogénnel nagyon könnyen dúsítható a földgáz.


Hogy télen hidegebb van, és a csövek hűtik a vizet, az magyarázat a meleg vízre, de nem magyarázat pld a sütemény esetére. Amúgy mi is egy időben ilyesmin filoztunk, mert itt nálunk is hasonló gyanús dolgok voltak.


Apropó, néztétek már a gázár emelést? Kormány bácsi azt mondta, hogy háztartásonként 1000 köbméter a normális, ergo felteszik 3000-re a limitet, és aki azt túllépi, neki nem csak a többlet, de a teljes alap kerül majd 25%-al többe. A javaslatban szó nincsen fűtő értékről. Mennyiségről van benne szó.


(Egy átlagos 3 gyermekes háztartás egyébként olyan 3-4k-t fogyaszt évente. De ők nyilvánvalóan a szemét pocsékoló 6%-ba tartoznak.

[link]

)

2012. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!