Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha már bekapcsoltam a konvekto...

Ha már bekapcsoltam a konvektort, mert fáztam az utóbbi napokban, de most nem fázok, akkor a konvektort simán kikapcsolom, majd ha hidegebb lesz, akkor újra be?

Figyelt kérdés
Egy imserősőm azt mondja,ez nem jó,mert így több az enrgiafogyasztás,most már ne érjek hozzá.Szerinte most már hagyjam így jövö tavaszig.Igaz ez? Nekem ez így furcsa.Csodálkozok,hogy lehet az állandó fütés,hogy lehet olcsóbb,mintha csak néha menne.

2012. okt. 15. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Kapcsold ki nyugodtan.

A konvektoron állandóan ég az őrláng ami állandó fogyasztó.

Ismerősöd szerintem arra gondolt, hogy áthülnek a falak, és azt újra át kell fűteni, fél napra tényleg nem érdemes kikapcsolni. De pl. jövő hétre jó időt mondanak, feleslegesen menne az őrláng.

2012. okt. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a konvektor csak akkor melegít, ha fűtesz vele. Akár csak esténként. Ha majd mínuszok lesznek, akkor tényleg érdemes egész nap járatni, hogy ki ne hűljön a lakás, de most még nem kell.
2012. okt. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
úgy értettem, hogy nem tartja a hőt annyira, mint egy radiátor.
2012. okt. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok,tehát akkor újra zárjam el a gázcsapot,ennyi ugye?
2012. okt. 15. 12:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen.

Lehet, hogy hetekig nem lesz szükség fűtésre (én is ebben bízom). Addig minek menjen az őrláng?

2012. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ok,kösz, ezt szerettem volna tudni,akkor elforditom a csapot.
2012. okt. 15. 16:15
 7/8 Kordisz Sándor válasza:
Nem tudom azt hogy a többiek,hogy csinálják de én bekapcsolom egy bizonyos programra és az csinálja amit kell, és ha jön a tavasz le kapcsolom.Így csináltam tavaly is és két hónapig nem kelet fizetni.
2012. okt. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az jó, itt nincs program,csak fokozatok 1től sokig vannak a fokozatok.Mindenesetre most nem használom,nálatok megy a fütés?
2012. okt. 19. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!