Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jól működik a lemezkandallóm?...

Jól működik a lemezkandallóm? Egyáltalán hogy érdemes használni? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Most költöztünk albérletbe, ahol van egy lemezkandalló, valami ilyesmi, de pontos típusát nem tudom:

[link]

Kitakarítottam, mert benne volt még a tavalyi hamu az előző tulajtól. Papírral, apróbb fával begyújtottam, amikor már égett, raktam rá pár nagyobb darabot.

Kb 15-20 perc múlva azt éreztem, hogy a szoba hőmérséklete nem lett sokkal jobb, az ajtó fölötti résznél forró volt, a füstcső is, a kandalló oldala, háta meg tök hideg.

Kb egy óra múlva is csak enyhén langyos volt az oldala, a többi rész forró


Szóval hogyan érdemes ezt használni? az alján a kallantyút mikor hova érdemes húzni? Tényleg ennyi lenne a teljesítménye?



2012. okt. 15. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk ilyen kandallónk van a lakásban. Jól csináltad a begyújtást. A levegőztetőt úgy kell használni, hogy mikor begyújtasz kihúzod teljesen, mikor már jól ég és már tettél rá vastagabb fát behúzhatod. Mi nem szoktuk behúzni teljesen, csak ha elmegyünk itthonról, mert akkor lassabban ég (kevesebb oxigént kap). Nyugottan lehet pakolni, és a hőt előre adja le!
2012. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. okt. 17. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!