Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cirkó fűtéses házunkban miért...

Cirkó fűtéses házunkban miért nem kapcsol ki a termosztát ha eléri a beállított hőmérsékletet? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Elemet már kicseréltük.
2012. okt. 18. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
R.I.P termosztát :(
2012. okt. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az van ráírva, hogy computherm,alá pedig, hogy Thermo Control System
2012. okt. 18. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Computherm Q7-es?


Manuális üzemmódban van (világít a kis kulcs szimbólum)?


Próbáld ki azt, hogy vedd ki újra az elemet, majd tedd vissza. Állítsd át manuális üzemmódra. Az órát állítsd át éjfél közeli időpontra. Ezekben a termosztátokban van egy biztonsági funkció (keringtető szivattyú beragadás ellen), ami akkor indul el, ha aznap nem volt fűtési ciklus. Egy percig járatja a kazánt, majd lekapcsolja. Ha ez sem működik, akkor valószínűleg kuka.

2012. okt. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elemcsere után vissza kell programozni egyes dolgokat, többek között az érzékenységet is!

Alap esetben ha jól emlékszem 2 fok a tűrése!

Tartsd lenyomva a "return" gombot és közben nyomd meg a "prog" gombot. Ezután a fel-le nyilakkal át tudod állítani a tűrést 0,5 fokra, majd megint "return" és kész!

2012. okt. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 093-as, de itt megvan az összes leírása:

[link]

2012. okt. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2012. okt. 18. 21:28
 7/7 ErniE76 válasza:

Nos! A YouTube-on van egy magyar videó, ahol elmagyarázza a készítője, hogy hogyan kell szétszedni a Computherm Q7 RF vevő egységét és 99%-ban mely alkatrészt kell kiforrasztani és kicserélni. Anno nekem is először időnként nem kapcsolt be (vagy ki), aztán a nyári leállás óta már egyszer sem kapcsolt be, bár a kattanást hallottam a dobozból. A szakszerviz szerelői 2-3 hétre tudták csak vállalni a hiba beazonosítását. A videó alapján szétszedtem a vevőegységet és megmondtam az elektroműszerész öcsémnek, hogy mely kondenzátor lehet a ludas. Kimérte és kicserélte a keményen 80 Ft-os alkatrészt 5 perc alatt. Összeszereltem és most ismét megfelelően működik a termosztát.


Jó, hogy vannak hozzáértő emberek, akik a tudásukat megosztják másokkal. Íme a videó linkje (érdemes elolvasni a hozzászólásokat is):


https://www.youtube.com/watch?v=0rHWUsmMZ74

2019. okt. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!