Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vissza lehetne valahogy...

Vissza lehetne valahogy mondani egy 250. 000 Ft-os masszázsfotel "nyereményt"?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim vidéken laknak, ahol most virágzik az előadásos teleshop. Nagypapám el is ment egy ilyenre, és hiába kötöttük a lelkére, hogy ne vegyen semmit, ő egy masszázsfotellel tért vissza, ami 250.000 forintjába került. Viszont neki ezt úgy tálalták, hogy maga a fotel 850.000 Ft, egész végig erről beszéltek, hogy erre jó, arra jó, majd az előadás végén kihúztak pár nevet, akik nyertek egy ilyen terméket 250 ezerért. Sajnos nagypapám is benne volt, és már ki is fizette. Mit lehet ilyenkor tenni?


Én nem sajnálnám tőle, az ő pénze, inkább magára költse, mint ránk hagyja, de ahogy kivettem a szavaiból, ezt nekünk, unokáinak vette. És sajnos szerintem minőség is valami bóvli vacak lesz... Van már valakinek ebben tapasztalata, hogy lehet ezt megoldani?



2012. okt. 19. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy bóvli lesz, de az biztos, hogy bárhol meg lehet venni 50000-ért!

:D


Anyósomék egy ilyen előadás után leelőlegeztek egy porszívót, szintén többszáz ezerért, de amikor jöttek a szállítók, mi résen voltunk és visszaküldtük az egészet ajándékostul! A pénzt természetesen visszautalták.

2012. okt. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagymamám is belefutott a masszázsfotel vásárlásba annyi különbséggel, hogy 40.000 Ft-ot kellett fizetni ott a helyszínen és meg is kapta a fotelt. (itt megjegyzem, hogy kb. annyit ér vagy annyit se, ha már oda is adták) A fennmaradó összeget (810.000 Ft-ot) egy bizonyos időpontig kellett volna kiegyenlíteni, amelyről kapott volna csekkeket. Na mindegy, később mamám rájött, hogy nem kell neki a fotel, na meg nagyon drága, meg mi is mondtuk neki, hogy ezt most miért kellett.... Felhívta a céget, 'hál Istennek elég normálisak voltak. Egy úriember elmondta neki, hogy írja meg levélben, hogy mégsem él a lehetőséggel és hogy a befizetett előleget legyenek szívesek visszautalni, a fotelt meg postázza vissza. Így is tett, 3 hét telt el, már lemondott a pénzről, mikor mégiscsak visszautalták. Próbáljátok meg, szerintem sikerül. :)
2012. okt. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van rá valami jogszabály, hogy x napon belül ( 8 vagy 14, ezt nem tudom pontosan) el lehet állni a vásárlástól ilyen esetben, és a kereskedőnek 30 napon belül vissza kell térítenie a vételárat. A fotelt vissza kell küldeni, a postaköltséget nektek kell állni.


Fel kell hívni az adott céget, és jelezni az elállás szándékát.

2012. okt. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sikerült többet kideríteni erről a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot végző cégről, Pizza Itália Kft. áll mögötte (már a névválasztás is sokat sejtet), és weboldala is van, ahol a szék is fenn van 990.000-ért:


[link]


Ahogy látom, van 8 napos elállás, szerintem élni fogunk vele.

2012. okt. 19. 16:51
 5/9 anonim ***** válasza:
A 8 napos elállás csak internetes vásárlásokra vonatkozik!
2012. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Álljatok el, de nem telefonon! Mindent írásban, tértivevénnyel!
2012. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kicsit jobban beleástam magam a dologba, és a www.feosz.hu oldalon a legelső videó pont erről szól, amely szerint a 8 munkanapon belüli elállási jog a termékbemutatókon alkalmazott tukmálásos eladásra is érvényes!
2012. okt. 23. 20:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért ezek nem semmik,apum is járt egy időben és hát ő sem jött haza soha üres kézzel,több százezreket hagyott ott bóvli cuccokért.PL.130eFt-ért háztartási robotgép márka nélküli(A Bosch 30eFt-ért ugyanazt tudja),porszívó 80eFt-ért(sz..t se ér),"eredeti gyapjú" garnitúra 300e-ért...stb.

Inkább adta volna nekünk,mi meg albérletben minimálbérből...


Amúgy ilyen fotel,amit linkeltél és nem bóvli minőségben 60eFt a Jyskben.

2012. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Minket a BECK nevű cég szopatott be majdnem. Elmentünk 2500Ft-ért egy utazásra Kassára. Előtte 150fős falu szocreál művelődési házában végig kellett hallgatni egy 3órás süketelést. ott is volt 250k-ért masszázsfotel, 5öd áron török meg egyiptomi út meg minden biszemba*om. Egy nagy kamu az egész előadják, hogy így úgy világmárka te vagy a reklámarc és látják majd az ismerőseid a cuccaidon a Beck feliratot és majd ők is leszerződnek vásárlásra. Így spórolva a reklámon és hálálkodva neked megkapsz 150k-ért egy Törökországba szóló nyaralást ami amúgy 300k Ft lenne szerintük. A valóságban 80k-ért simán el tud menni bárki. Az emberek mohóságára és fukarságára épül az egész és szegény kisnyugger mamákat papákat mindig lehúznak ilyennel...Hozzáteszem Kassán kemény 30 percet voltunk, mert annyira elhúzódott az egész mesedélután, ja meg egy 400ft-os menzás ebéddel ki lett szúrva a szemünk...
2014. febr. 18. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!