Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mobilházra kapható lakhatási...

Mobilházra kapható lakhatási engedély?

Figyelt kérdés

Van egy 900 négyzetméteres építési telkünk. Tervez(t)ünk építkezni rá, de egyelőre abban gondolkozunk, hogy vásárlunk rá egy használt mobilházat.

A telekadót én úgy tudom hogy akkor nem kell már fizetni, ha a telken lévő ház megkapja a lakhatási engedélyt. Most ez vajon vonatkozik a mobilházra is? Végtére is laknánk benne.

Vagy ez teljesen más tészta és ugyan úgy kéne telekadót fizetni, mint az üres telekre?

Esetleg lehet kérelmezni méltányosságot az önkormányzatnál, van erre esély?

Minden választ köszönök!



2012. okt. 20. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy mi van a telekadóval, azt nem tudom, de mobilházra építési engedély sem kell, ezért valszeg használatbavételi sem.

kérdezz rá az önkormányzatnál, bár sanszos, hogy ahány helyen kérdezed, annyi választ fogsz kapni, mert egyáltalán nincs a dolog szabályozva. Én nem kérnék rá engedélyt amúgy.

2012. okt. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na itt ez a téma lett jól kivesézve,ebből kibogarázhatsz ezt-azt:

[link]

Ha mást nem pár jogszabályt,amire illetékeseknél hivatkozhatsz.

Nagyon gyerekcipőben jár a dolog.Mennyire gondolkodtok ezen illetve valóban jó megoldásnak találjátok?

Köszi!

2012. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!