Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Arányaiban melyik a legolcsóbb...

Arányaiban melyik a legolcsóbb fűtőanyag?

Figyelt kérdés
Fűtőértéket és árat figyelembe véve melyikkel lehet olcsóbban kijönni az alábbiak közül: barnaszén brikett, fabrikett vagy hasított tűzifa? Egyetlen helyiséget fűtenék egy 6 kW-os Kamino nosztalgia kályhával.
2012. okt. 22. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Én saját tapasztalatomból tudom hogy a tűzifa a legjobb fűtő anyag. A szénnel meg a brikettel annyi a baj hogy nincs nagy fűtőértéke, nem ég jól és ha kialszik akkor várni kell hogy a parázs is kialudjon mert utána nem lehet újra begyújtani, de a tűzifánál ez nem így van szerencsére.

A fa az olcsóbb is, nem koszol tárolásnál, és azzal a legkönnyebb fűteni. A fabrikett is jó arra hogy begyújtsunk, mert hamar leég tapasztalatom szerint.

2012. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy nem jó a brikett és a barnaszén fűtőértéke?? A hasított fáé max. 14-15 MJ, míg a barnaszéné 20 MJ, a fabriketté 18 MJ körül van.
2012. okt. 22. 11:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a fa amit TE magad be tudsz szerezni,pl lomtalanításokról a bútorok ltp-n, vagy pl melóhelyről szerzett sérült/törött raklap, erdészeti gallyhulladék (engedély!) összeszedése.

Ezzel persze még melózni kell a továbbiakban...de így tudsz sokat spórolni.

2012. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nyilván, hogy az ingyenfa a legolcsóbb, vagy ha ajándékba kapok 3 tonna barnaszénbrikettet, vagy kimegyek az erdőre gyűjtögetni.

Nem írtam bele a kérdésbe, de normál vásárlásra gondoltam (tüzép, barkácsáruház, stb.).

2012. okt. 23. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!