Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mien futes rendszer a legjobb?

Mien futes rendszer a legjobb?

Figyelt kérdés

FUTES

HAZ


2012. okt. 23. 00:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kazán
2012. okt. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

hát ez sok mindentől fugg.


nekem a legjobban a padlo fűtés tetszik, vagy az elektromos padlo fűtés (ezt parketta alá lehet tenni)


továbbá van olyan fűtő technika ami úgy működik mint a nap.


nem a levegőt melegíti mint a fűtőtest, hanem magát a fal, vagy padlo feluletet, és aztán onnan sugárzik a hő tovább felfelé.

még régebben keresgéltem ezt, ilyen lámpa szerű elektromos dolog, ami csak a feluletet melegíti, úgy sugárzik mint a nap. de az ötlet nagyon jo szerintem. minél távolabb van téve az adott céltol, annál nagyobb feluleten sugárzik.


de a fűtés ereje a szigetelésen, és a levegő páratartalmán is múlik, hiszen egy párás szobát nehezebb felmelegíteni mint egy szárazabb levegőjű, (nem tropusi szobát) ha hagyományos radiátorral vagy fűtőtestel fűtunk.


továbbá, az sem számít, hogy az ember honnan kapja a hőt.

lehet hogy meleg van a szobában 22 fok, de ha a padlo hideg, és a lábunk átfázik, akkor az a 22kor nem ér semmit.

a láb, fűtés téren egy érzékeny pont. ha az nem fázik akkor a test többi része is jobban érzi magát.


ha jol tudom a lábra, a kézre és a fulre vonatkozik ez az állítás.


mi gázzal fűtunk itthon, egy marha nagy házat. ha lehetne szabályozni szobánként a hőfokot, esetleg időzitőt, hogy mikor kapcsol ki-be a fűtés, ez is egy pénztakarékos megoldás lenne - nem úgy mint a kiépítése :) -

2012. okt. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

hazepitesen gondolkozunk

mindenki masra eszkuszik mi a jo

szemely szerint ugy vagyok vele hogy egyszer kell jol kiepiteni es kivancsi vagyok az emberek tapasztalataira olyant szeretnek aminek a kartantartasi koltsege mar ne nagy

2012. okt. 23. 01:54
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Én meg -előbb- átállítanám a gépem magyar nyelvű írásra!
2012. okt. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

"Én meg -előbb- átállítanám a gépem magyar nyelvű írásra!"

Itt már sajnos az sem segítene!

2012. okt. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A padlófűtés kiépítése drága és kockázatos. Ha megsérül valahol a csőrendszer, lehet felbontani az egész padlózatot. Ezen túl nem is egészséges. A padlóra kerülő szennyeződést (ami elkerülhetetlen) a meleg levegő állandóan keringteti a levegőben.

Véleményem és tapasztalatom szerint legjobb a radiátor fűtés, vegyes tüzelésű kazánnal. A legújabb előírások szerint a kazánház csak épületen kívül lehet, és a lakótérből nem nyílhat a bejárata.

Kedves 4. és 5. válaszoló!

Ez nem a "helyesírás, PC ismeret" rovat.

Lehet hogy a kérdező csak alapszinten ért a géphez. És akkor mi van? Rúgjunk bele, tapossuk el? A kérdést el tudtátok olvasni? Arra tudtok válaszolni?

2012. okt. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem tapostuk el, nem rúgtunk bele, de illő egy magyar nyelvű oldalra odaillő módon írni. Csak néhány billentyűnyomás az egész átváltás, egyébként az igénytelenség jele.

A helyesírás pedig nem függ össze a számítógépes ismeretekkel!

2012. okt. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

valaki nem tud helyesen irni mar nem ember?

ezek a kulsosegek mas szemebe a szakat is eszre veszitek de a tietekbe akar mi lehet mi?

es ki mondta hogy magyar orszagrol irok?

nem magyarorszag a Fold kozepe

2012. okt. 23. 09:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Padló-fal-palfon fűtés, persze vízzel, nem elektromosan. Tökéletes komfortérzet, nyáron hűteni is lehet vele egy sima fúrott kútról.


Kazánnak meg kondenzációs, vagy bármi, ami vízre tud dolgozni.

2012. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

"valaki nem tud helyesen irni mar nem ember?

ezek a kulsosegek mas szemebe a szakat is eszre veszitek de a tietekbe akar mi lehet mi?

es ki mondta hogy magyar orszagrol irok?

nem magyarorszag a Fold kozepe"


Éppen erről van szó! Te sem írtad!

Ezek után elvárnád, hogy szeressünk is?

2012. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!