Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért füstöl folyamatosan a...

Miért füstöl folyamatosan a kályha?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó,csak segítséget kérek.Szóval egyik ismerőseimék kályhával fűtenek,és a napokban akartak először begyújtani.Ki van pucolva rendesen a kályha,mégis lehetetlen begyújtani,mert egy miliméternyi füstcsík sem jön ki a kéményen,mind a kályhának az összes résén távozik... :( Mivel látom őket,így látom,hogy a kémény több téglájánál is jön ki füst,nem tudom ezt tudják e,de lehet esetleg ez a probléma?Hogy olyan a kémény fala,mint a szita?

Köszi mindenfajta tanácsot,hátha vmivel tudnék nekik segíteni (én gázzal fűtök,szóval gőzöm sincs a kályha használatáról :D )


2012. okt. 25. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg későn gyújtottak be először, így kihűlt a kémény, emiatt nincs húzása.


Vegyék le a kéménytisztító nyílásról a fedelet, takarítsák ki, ami esetleg benne van. Tegyenek bele egy-két újságpapírt, és gyújtsák meg. Ha teljesen elégett, fedél vissza, és utána gyújtsanak be a kályhába.

2012. okt. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a csöveket és a kéményt is kormolják ki előtte.
2012. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy egy madár belefészkelt, és akkor ott megy ki a füst, ahol tud. Ki kell nyitni a tisztítónyílást a kémény alján, és egy tükörrel benézni.
2012. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kérdeztem tőlük ezeket,amiket leírtatok,de a kéményt is áttükrözték,mint mindig,nemrég pucolták ki teljesen :(

Köszönöm az eddigi segítségeket :)

2012. okt. 25. 16:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok: akkor csak az lehet a baj, hogy hideg a kémény.


Egy-két darab papírt elégetni a kéményben, és minden rendben lesz. ;)

2012. okt. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!