Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki ad ki albérletbe lakást...

Aki ad ki albérletbe lakást segítene mire kell figyelni lakás kiadáskor mivel tudom bebiztosítani magam, mit tehetek ha nem fizetnek stb?

Figyelt kérdés
Most adjuk ki először a lakásunkat (költöznünk kell, eladni viszont nem is tudjuk meg csak nagyon áron alul lehetne a lakást sokat buknánk rajta így marad az albérletbe kiadás). Nagyon aggódom, hogy esetleg a végén még rosszabbul jövünk ki mintha üresen állt volna. Kérünk 2 havi kauciót az oké. De mit lehet tenni ha nem fizetnek de nem költöznek ki? Hogyan ellenőrizhető fizetik e a számlákat anélkül hogy idegesítően a nyakukra járnánk az albérlőnek? Én is laktam már albérletben, magamról tudom, hogy nem verném át sose a főbérlőt, de másról ezt honnan tudhatom. Mit érdemes beleírni a szerződésbe? Vannak bent egy pár háztartási gép és bútorok is, hogyan tudom ellenőrizni hogy mondjuk nem adják e el időközben? Köszönöm ha tud segíteni !
2012. okt. 25. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerzödésben kell MINDNET rögzíteni! Ez a legfontosabb alapszabály! Még a legkézenfekvöbb dolgokat is írásba kell foglalni, mert akkor nincs félreértés!

Számlabefizetés ellenörzése: vagy megmondod neki, hogy a befizetett bizonylatokat, küldje el neked minden hónap végén, vagy a szolgáltató oldalán regisztrálsz, és ott nyomon tudod követni a befizetéseket.

Gépek: minden gépet rögzíteni kell a szerzödésben. Azok állapotát, illetve ha elromlik, akkor milyen esetben ki fizet!

Ne az elsö jelentkezönek add ki a lakásodat, hanem ha van lehetöséged akkor válaszd ki a legszimpatikusabbat közülük. Sajnos ennél többet nem tehetsz!

Lehetöleg ne engedd meg, hogy ideig lenes jellegel bejelentkezzenek a lakásodba! Ha mégis valamilyen okból ez szükséges a bérlönek, szigorú feltételek mellett a szerzödésben ki kell kötni, mit és hogyan...


elsöre ennyi!

sok sikert

2012. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! a másik dolog hogy szeretnénk legálisan csinálni, akkor arról én mint dolgozó magánember hogyan adhatok számlát?
2012. okt. 25. 15:25
 3/5 anonim válasza:
A kaukció a legnagyobb visszatartó erő, hogy ne vigyen el semmit és ne rongáljon meg semmit. Aki komolyan és jószándékkal akarja használni az ingatlant az ki fogja fizetni az aukciót.
2012. okt. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

A bérlő számára a lakcímbejelentés kötelező, ezért azt a bérbeadó nem tilthatja meg; az ilyen megállapodás érvénytelen.


Írásos bérleti szerződést (mint a tulajdonos hozzájárulását a lakás használatához) felmutatva az okmányiroda a bérlő mint szállásadó aláírását is köteles elfogadni a lakcímbejelentéshez. (A törvény szerint a bérleti szerződést minden esetben írásba kell foglalni; a szóbeli megállapodás érvénytelen.)


Amennyiben a bérlő az addigi lakóhelyére saját elhatározása szerint nem kíván visszatérni, akkor a bérbevett lakást mint lakóhelyét (húsz évvel ezelőttig: állandó lakcím) köteles bejelenteni.


A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg. Tehát nem jár többletkockázattal a bérbeadó számára. És mint említettem, kötelező, ezért nincs olyan, hogy a bérbeadó megtiltja.


[link]

2012. okt. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Amikor én albérletben laktam, akkor a bérbeadóval úgy voltunk megegyezve, hogy a számlákat minden hónapban hónapban Ő fizeti be, mi pedig minden hónapban a fogyasztásmérők alapján együtt kiszámoltuk az összeget, amit neki adtunk kézbe. Így nem lehet, hogy ne fizesse be az számlákat :) Szerintem ez jó megoldás lehet, az egyetlen akadály, ha távolabb költöztök, és nem tudjátok folyton ellenőrizni, de akkor meg barátra-rokonra kell bízni az ügyintézést.

Magánszemélyként egyébként kiadhatod teljesen legálisan is a lakásodat, nem kell számlát adnod róla ( nem is tudnál). Azt hiszem hetes adószámot kell kiváltanod, de lehet, hogy azt se szükséges, csak ha cégnek adod ki.

2012. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!