Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány százalék egy régi típusú...

Olias kérdése:

Hány százalék egy régi típusú Fég c40-es cirkó gázkazán hatásfoka? A gázszerelőm azt mondta, hogy lassanként érdemes lenne lecserélnem egy újra, ami legalább 28 kW-os legyen.

Figyelt kérdés
Kb 150 m2-es családi házról lenne szó. Azt tudom, hogy a mostani kéményes cirkóké kb 90-95%.

#fég40
2012. okt. 26. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

A C40-esnek van egy jó tulajdonsága:

Szinte örök élet és minden alkatrész olcsó hozzá.


És van egy rossz tulajdonsága:

Borzasztó a hatásfoka! Pontosan nem tudom, de szerintem nem több 85%-nál.


És mivel őrlángos készülék, egy csomó gázt elpocsékol a semmibe. Kb. napi 500 litert, vagyis havonta 15 köbmétert.


Legalább 2000Ft feleslegesen.

Szóval érdemes mérlegelni.

2012. okt. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal jóval kevesebb mindkettő. Az őrláng kb. havi egy m3, a hatásfoka kb. 70%. Ja és egy c40-es gázszelep picivel olcsóbb egy "új" c40-nél. A többi tényleg olcsó, vagy olcsón javítható.
2012. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

az adatlapja szerint 86% a FÉG C40 hatásfoka

(forrás: [link]

2015. jan. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha gravitációs rendszerű a fűtésed (vaskos csövekről ismerhető fel), akkor nem is nagyon lehetne lecserélni a kazánt, vagy is ki lehet, de nem hogy spórolnál, hanem rontanál a helyzeten. Szomszéd cseréltetett kazánt, s bizony többet fizet. Tehát először fűtésrendszert is korszerűsíteni kéne, de akkor már a szigetelés is kell. Szóval nem járnál jól, feltéve ha ilyen a fűtésed.
2016. ápr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!