Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes termosztátosra cseréln...

Érdemes termosztátosra cserélni a radiátorszelepeket?

Figyelt kérdés

Már előre gondolkodom a téli fűtésszezonra és felmerült a termosztátos radiátorszelepek felszerelése. Mennyire éri meg a beruházás? Lehet vele spórolni?

Fával és szénnel tüzelünk. A logikám szerint ha lezár a lakásban 1-2 radiátor akkor felmegy a kazánban a vízhő és az is lezárja a levegőztető szelepet, ergo lasabban ég el a rárakott fa/szén...

Ha valakinek van ilyen irányú tapasztalata akkor ossza meg velem, ha nem esik nehezére.


2009. aug. 10. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyan gázzal fűtünk, de a válasz akkor is igen. Takarékosabb is, meg az egyedi szabályozhatóság miatt kényelmesebb is.
2009. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érdemes,ha nem régiek a radiátoraid.Nálam sajnos régi.Az egyik szerelő kb 100.000-re becsülte a szerelési költségeket.Akkor nem volt annyi pénzem.Amikor a kazánt ellenőriztettem,megkérdeztem a másik szerelőt.Kiderült,hogy nálam nem érdemes költeni rá,mert a csöveim átmérője nem azonos a most kapható szelepekével,így nyomáskülönbség alakulna ki,és nem érne semmit az egész.Beszéld meg egy megbízható szerelővel.
2009. aug. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen csak annyit fűt amennyire szükséges:Ha már cserélitek a radiátor mindkét csővére a szelep elé érdemes egy-egy golyóscsapot tenni párszáz forint és bármi hiba esetén nem kell az egész rendszerből a vizet leengedni,sőt még a fűtést sem kell a csere vagy javítás idejére leállítani.
2009. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kicsit utánaolvastam a neten, valójában termosztatikus radiátorszelepnek hívják...


2 radiátort tavaly szereltettünk fel, de a többi se régi. Mind lemezradiátor, az újabbak réz csővel a régiek meg a szokványos vas radiátorcsővel vannak szerelve. Megkérdezzük a szerelőnket természetesen, de érdekelt valamilyen vélemény elsőkézből is...

2009. aug. 10. 16:06
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Sokat számít a thermoszelep, de egyre vigyázzatok: legalább egy helyen meg kell hagyni a hagyományos szelepet, és soha nem szabad elzárni (pl. fürdőszoba), mert ha véletlenül minden thermo egyszerre lezár, akkor nem tud keringeni a víz, és kiforralja a vizet a kazán.
2009. aug. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi ezt jó tudni! Eddig nem is gondolkodtam azon hogy lezárhat mind egyszer...


A szelepek mellé a kazánra is most akarjuk felszereltetni a termosztátot ami azzal a lánccal lecsukja az alsó levegőző ajtót és remélem így majd sikerül valamennyit spórolni a tüzelőn, meg a konfortérzetünket is javítani. Az előző télen vagy nagyon meleg volt (begyújtás után, ha sok rajta a tüzelő) vagy gyorsan lehűlt, mert elégett hirtelen ami rajta volt ha senki nem ment le lejjebb zárni a szellőzőjét. A szigetelés is elég rossz sajnos, de nem saját ház hanem albérletben vagyunk, így behatároltak a lehetőségeink.

2009. aug. 10. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Már 2 hetes a kérdés, de azért írok :)

Előző válaszolónak igaza van min. 1, de inkább 2 radiátoron legyen hagyományos szelep, mert ha véletlenül túlpakolod a kazánt és felmegy a lakásban a hőmérséklet 24 fokra és te 22-re állítottad a szelepeket, lezár mind és felrobban a kazán.Azért is hangsúlyozom, hogy hagyományos szelep legyen min. 1 radiátoron, mert bizony volt már rá példa, hogy egy radiátoron 5 ösön volt mindig a termo és pont az ment tönkre>> szétrobbantak a csövek, elrepedt a kazán (még ez a jobbik eset).


Természetesen gáznál lehet mind termo, mert ha lezár mind egyszerűen kikapcsol a kazán, rendeteg energiát lehet így megspórolni


Remélem segíthettem (egy fűtésszerelő)

2009. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Minden válasz jóljön! Köszi a tanácsot! Azért is tettem fel előre a kérdést, hogy ne a fűtésszezon kezdetekor kapkodjak... Szóval egész addig aktuális (nekem) még fel nem szerelem az szóban forgó szelepeket. De szerintem más is tudja hasznosítani az itt leírtakat ha érdekli ez a téma.


A szelepeket csak kevés helyen fogjuk felszerelni úgyhogy marad még a simából is bőven... Főleg anyagi szempontól, sőt azon is gondolkodom hogy egyelőre csak az alsó részét (amit a radiátorhoz kell illeszteni) vesszük meg és szereltetjük be, úgyis működik manuálisan a kis tekerőkével még rá nem tesszük a termosztatikus nagy "tekerőkét" ami mégegyszer annyiba kerül mint az alsó része, de legalább nem rögtön kell kiadni rá a pénzt...

2009. aug. 25. 00:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!