Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért drága az elektromos/vill...

Miért drága az elektromos/villany fűtés?

Figyelt kérdés

Azt eddig is tudtam, hogy drága, nem ért meglepetésként. A napokban volt egy beszélgetésem valakivel erről, viszont nem tudtam megindokolni miért drága, csak ismételtem önmagam, hogy drága, de nem tudom miért.

Az oldalon mindenhol az olvasható, hogy drága, 1 hónapban sokezer forintba került, soha többet elektromos fűtés stb., de semmi konkrét dolog nincs leírva, hogy miért is drága a villanyt fűtésre felhaszálni.



2012. okt. 31. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert azonos hőt termelő elektromos áram többe kerül, mint azonos hőt termelő gáz vagy fa.
2012. okt. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogy miért drága? Mert sok pénzt kérnek érte. Ha x fűtőértékű gázért kérnek egy almát, és x fűtőértékű elektromos energiáért kérnek 2,5 almát akkor melyik az olcsóbb?

Más: fosszilis energiahordozóból állítják elő a villamos energia zömét. Ergo kell egy erőmű, villamos hálózat, stb. Ez mind mind sok sok pénzbe kerül. Tehát egy köbméter gáz amivel villamos energiát állítanak elő olcsóbb, mint a végtermék amiben már eleve benne van a gáz ára. Kapise?

2012. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első 2 válasz számszerűsítve:


Villany: 1 kWh = 3,6 MJ = 50 Ft, azaz ~13,9 Ft/MJ

Gáz: 3,6 Ft/ MJ


Szóval a villany közel 3,9* drágább a gáznál.

2012. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó, de most akkor mennyibe kerül az alma?
2012. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 2. 19:40
 6/6 anonim ***** válasza:
mert 700 000 wattot zabál
2013. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!