Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki zenél és társasházban...

Aki zenél és társasházban lakik, az hogyan gyakorol?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy aki fa- vagy rézfúvós hangszeren játszik, az hogyan gyakorol, milyen rendszerességgel és mit szólnak a szomszédok?

2012. nov. 1. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs éjjel-nappal alvó kisbaba a házban, akkor is célszerű valami rendszert kialakítani. Pl. d.e. 9-11 között, ebéd után 2-4-ig, este már ki is maradhatna, de max. 17-19 között. Tehát, hogy aki hallgatja, annak legyen egy kis szünet is benne.

Ahol viszont egészen kisbaba van, és nem szokja meg a baba, akkor biztosan lesznek nézeteltérések.

2012. nov. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gomzoli ***** válasza:
57%
Én csak éjjel trombitálok, mikor már mindenki alszik, így senkit sem zavar...
2012. nov. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ami engem illet fafúvózok, és mivel nem szeretnék semmi problémát a szomszédokkal (sajnos) rászoktam a halk játszásra (ez zenekarban nem előnyös).


Szerintem a szomszédok többsége mindenhol elnéző, főleg a fafúvósokkal, de a rézfúvósok sem olyan vészesek (ha nem kora reggel vagy késő este játszanak rajta), de ha minden kötél szakad és van fölös pénze az embernek, rézfúvóra vehet egy scilent brass-t és mondhatja a szomszédoknak, hogy mennyi pénze ráment, hogy ők pihenhessenek.

2012. nov. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is fafúvós vagyok: fuvola és zenekaros is, szóval valóban nem túl jó "halkan" gyakorolni, mert a próbákon kijön a hátránya! Hát kár, hogy nekünk nincs lehetőségünk feltenni szordínót, mint annak, aki pl. trombitál... mennyivel jobb lenne pedig :o))
2012. nov. 29. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!